Właściwa pielęgnacja stóp sprawi, że nie będą opuchnięte

Jak dbać o stopy?

Nie umiesz radzić sobie z opuchlizną i bólem stóp? Sprawdź jak powinnaś pielęgnować stopy, by były ładne i zdrowe.
/ 27.03.2010 20:26
Właściwa pielęgnacja stóp sprawi, że nie będą opuchnięte

Zimą nosimy zwykle ciężkie, grube buty. Marzniemy czekając na przystankach i przegrzewamy stopy w pomieszczeniach. Wtedy stopy reagują opuchlizną, bólem i podrażnieniami skóry. Latem puchną pod wpływem wysokich temperatur przy siedzącym lub bardzo aktywnym trybie życia.

Zobacz także: Pedicure krok po kroku

Nie wolno nam tego zlekceważyć, ponieważ najdrobniejsze dolegliwości mogą być przyczyną znacznie poważniejszych stanów. Dlatego zdradzimy Ci sekret jak dbały o swoje stopy rosyjskie baletnice. Są to proste i skuteczne metody. Oprócz odpowiedniego obuwia bardzo istotny jest zdrowy tryb życia. Nie wszyscy wiedzą, że zgodnie z naturalnym, biologicznym rytmem ludzkiego organizmu krew regeneruje się około godz.23.00, dlatego tak ważne jest, aby iść spać przed godz.23.00, pozwolić wypocząć organizmowi i zregenerować ciałka krwi podczas snu. Zalecają to szczególnie specjaliści naturalnej medycyny chińskiej.

Zobacz także: Piękne stopy w 15 minut

Ponadto nasze stopy mają od spodu zakończenia kanałów energetycznych prowadzących do najważniejszych narządów i organów w naszym ciele. Tak więc uciskając punkty na spodzie stóp podczas leczniczego masażu ( zabiegi tego typu nazywają się refleksologią) można poprawić np. kondycję naszej wątroby, serca, płuc itd. Warto jest też w wolnej chwili zaopatrzyć się w specjalne drewniane wałki do masażu stóp. Są one osadzone w drewnianej podstawce i możemy używać ich samodzielnie przy okazji np. oglądania TV. Wystarczy przesuwać po nich bosymi stopami. Wałki mają regularne, kanciaste wycięcia, co powoduje ucisk punktowy na stopy podczas masażu. 

Czytaj dalej

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/14.12.2016 13:25
generalnie jak nie poświęcam pielęgnacji stóp jakiegoś ogromu czasu bo nie są problematyczne ale jeżeli chodzi o złuszczanie to sobie sprawiłam bardzo fajny elektryczny pilnik do stóp z galerii łucznika i bardzo fajnie się sprawuje i utrzymanie stóp w ładnej kondycji nawet zimą teraz kiedy trochę o nich zapominamy jest o wiele szybsze i łatwiejsze