Właściwa pielęgnacja stóp sprawi, że nie będą opuchnięte

Jak dbać o stopy?

Nie umiesz radzić sobie z opuchlizną i bólem stóp? Sprawdź jak powinnaś pielęgnować stopy, by były ładne i zdrowe.
/ 27.03.2010 20:32
Właściwa pielęgnacja stóp sprawi, że nie będą opuchnięte

Zimą nosimy zwykle ciężkie, grube buty. Marzniemy czekając na przystankach i przegrzewamy stopy w pomieszczeniach. Wtedy stopy reagują opuchlizną, bólem i podrażnieniami skóry. Latem puchną pod wpływem wysokich temperatur przy siedzącym lub bardzo aktywnym trybie życia.

Zobacz także: Pedicure krok po kroku

Nie wolno nam tego zlekceważyć, ponieważ najdrobniejsze dolegliwości mogą być przyczyną znacznie poważniejszych stanów. Dlatego zdradzimy Ci sekret jak dbały o swoje stopy rosyjskie baletnice. Są to proste i skuteczne metody. Oprócz odpowiedniego obuwia bardzo istotny jest zdrowy tryb życia. Nie wszyscy wiedzą, że zgodnie z naturalnym, biologicznym rytmem ludzkiego organizmu krew regeneruje się około godz.23.00, dlatego tak ważne jest, aby iść spać przed godz.23.00, pozwolić wypocząć organizmowi i zregenerować ciałka krwi podczas snu. Zalecają to szczególnie specjaliści naturalnej medycyny chińskiej.

Zobacz także: Piękne stopy w 15 minut

Ponadto nasze stopy mają od spodu zakończenia kanałów energetycznych prowadzących do najważniejszych narządów i organów w naszym ciele. Tak więc uciskając punkty na spodzie stóp podczas leczniczego masażu ( zabiegi tego typu nazywają się refleksologią) można poprawić np. kondycję naszej wątroby, serca, płuc itd. Warto jest też w wolnej chwili zaopatrzyć się w specjalne drewniane wałki do masażu stóp. Są one osadzone w drewnianej podstawce i możemy używać ich samodzielnie przy okazji np. oglądania TV. Wystarczy przesuwać po nich bosymi stopami. Wałki mają regularne, kanciaste wycięcia, co powoduje ucisk punktowy na stopy podczas masażu. 

Czytaj dalej