POLECAMY

Księżycowe paznokcie, czyli Half Moon Manicure

W tym sezonie zapominamy na chwilę o tradycyjnym frenchu. Bo jego następcą stał się Half Moon Manicure - czyli manicure półksiężycowy. Gwiazdy już oszalały na tym punkcie. A Ty?
Księżycowe paznokcie, czyli Half Moon Manicure fot. ONS/FREE/Imaxtree/kolaż Polki.pl
Half Moon Manicure to hit w zdobieniu paznokci. Pomalowane w ten sposób paznokcie można było zobaczyć na wybiegu m.in. u Tracy Reese. Taki manicure przypadł do gustu także gwiazdom, które chętnie malują tak paznokci.

Half Moon Manicure to doskonała alternatywa dla tradycyjnego frencha. Zamiast białych pasków robimy białe lub kolorowe półksiężyce. Niewiele osób jednak wie, że ten sposób zdobienia paznokci znany był już w latach trzydziestych. Half Moon Manicure można było w owym czasie zobaczyć u wielkich gwiazd Hollywood.

Jeśli lubisz tradycję zastosuj biały lub czarny lakier. Ciekawy efekt osiągniesz też, gdy zamiast tradycyjnej bieli, użyjesz lakieru w metalicznym kolorze.

Jak samemu zrobić półksiężycowy manicure, czyli Half Moon Manicure:

  1. Pomaluj paznokieć na kolor, jaki chcesz mieć na "półksiężycu". Poczekaj, aż lakier dobrze wyschnie, dopiero wtedy możesz przystąpić do dalszego działania.
  2. Zabezpiecz zaokrąglony kształt u nasady paznokcia, naklejając na niego półokrągły pasek do frencha (w razie potrzeby wytnij odpowiedni kształt). Upewnij się, że każdy z nich jest podobnej wielkości. Pomaluj resztę płytki paznokciowej innym kolorem.
  3. Gdy lakier wyschnie, delikatnie odklej paski ochronne. Tak wykonany półksiężycowy manicure utrwal utwardzaczem.

Zobacz, które gwiazdy kochają Half Moon Manicure:

  • Ada Fijał ma doskonałe wyczucie trendów. Beżowy manicure przełamany czarnymi półksiężycami zyskał oryginalny charakter!
  • Zofia Ślotała zna się ma modzie i klasyczną czerwień przełamuje czystą bielą, co daje bardzo ciekawy efekt.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Slicznie wyglądają paznokcie u Ady F. Lilka
/5 lat temu
te czarne wyglądają jak martwica paznokcia O.o
/5 lat temu
zdecydowanie nie wygląda to dobrze.