POLECAMY

Gładkie dłonie jak najdłużej

Jeszcze do niedawna dłonie zdradzały nasz wiek. Jednak teraz jest tak wiele metod na przywrócenie im młodości, że szkoda z nich nie skorzystać.
Gładkie dłonie jak najdłużej
Nasze zaniedbania pielęgnacyjne i szkodliwe promieniowanie UV sprawiają, że skóra dłoni staje się cienka i wiotka. Pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia. Na szczęście intensywne zabiegi w domu i gabinecie kosmetycznym mogą poprawić wygląd rąk.

Pielęgnacja w domu
Raz w tygodniu zrób delikatny peeling drobnoziarnisty. Po tym zabiegu skóra stanie się gładsza i lepiej wchłonie odmładzające składniki zawarte w kremach, np. retinol, witaminę E, oleje roślinne. Wzmocnią one i uelastycznią skórę, pobudzą odbudowę kolagenu. Z kolei drobne plamki i przebarwienia rozjaśnią kremy wybielające (np. Flos-Lek, 16 zł). Aby przyniosły efekt, trzeba je stosować przez kilka tygodni. Dwa razy w miesiącu zanurz ręce w podgrzanej oliwie, która wspaniale je wygładzi.

Zabiegi u kosmetyczki

Gdy na dłoniach pojawią się już zmarszczki lub przebarwienia, zafunduj sobie jakiś profesjonalny zabieg w gabinecie. Nie są one tanie, ale za to skuteczne.
Peeling kwasami – rozjaśnia plamy i przebarwienia.Lekarz nakłada punktowo na plamy kwas trójchlorooctowy. Po 10 dniach naskórek się złuszcza, odsłaniając skórę bez przebarwień. Cena: 300 zł.
Minilift – wygładza zwiotczałą skórę.Kosmetyczka nakłada na 30 minut maskę liftingującą. Po jej zdjęciu pokrywa dłonie warstwą kremu odżywczego oraz maską termoaktywną. Pod wpływem ciepła skóra szybko wchłania preparat. Cena: 50–100 zł.
Kąpiel parafinowa – przywraca jędrność skórze. Po peelingu kosmetyczka wmasowuje w dłonie balsam nawilżający i zanurza je kilkakrotnie w płynnej parafinie. Owinięte folią i ręcznikiem ręce "łakomie" chłoną składniki balsamu. Cena: 30–40 zł.

Który krem do rąk polecasz? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)