POLECAMY

Gdzie zrobić pedikiur leczniczy

Przed wakacjami warto zafundować stopom generalny remont, czyli pedikiur leczniczy. Pozwala on pozbyć się nie tylko zgrubiałego naskórka, ale także nagniotków, odcisków i modzeli. Po takim zabiegu twoje stopy będą gładkie i zdrowe.
Gdzie zrobić pedikiur leczniczy

Białystok
Bea – Studio Kosmetyczne

ul. B. Chrobrego 1 d, lok. 7
tel. (085) 732 61 57
www.beastudio.pl
Na początek – diagnoza stanu stóp. Kosmetyczka dokładnie się im przyjrzała i stwierdziła, że w zasadzie nie ma wskazań do pedikiuru leczniczego, a po kilkuminutowej kąpieli stóp za pomocą frezarki idealnie wygładziła moją skórę. Potem zajęła się paznokciami: wypolerowała płytki, nadała im właściwy kształt i usunęła skórki. Najprzyjemniejszym momentem był miodowy peeling – pięknie pachniał. Przy okazji jego wykonywania kosmetyczka zrobiła mi relaksujący masaż. Tak wypielęgnowane stopy zostały nawilżone olejkiem.
Cena: pedikiur leczniczy od 60 zł
Testowała: Ewa Popik

Kraków
Centrum Kosmetyczne "Aparycja"
ul. Konarskiego 48/2
tel. (012) 633 91 87
www.aparycja.com.pl
Po dokładnym obejrzeniu moich stóp pedikiurzystka stwierdziła, że zmiana, która wydawała mi się zwykłym nagniotkiem (zgrubieniem skóry), była ogromnym odciskiem (jego korzeń dochodził aż do kości). Jego usuwanie było najtrudniejszym etapem. Kosmetyczka sterylnym skalpelem wycięła zrogowaciałą skórę i "rdzeń" w środku. Choć byłam trochę zaniepokojona tak radykalnym działaniem, czułam się bezpiecznie. Pedikiurzystka robiła to delikatnie i nawet nie poczułam bólu. Po usunięciu zbędnego naskórka przy użyciu frezarki wykonała peeling marki Framona połączony z masażem. Kosmetyczka każdą ze stóp zajmowała się oddzielnie – od początku do końca. Na pożegnanie podpowiedziała, jak domowymi sposobami dbać o delikatne, podatne na otarcia i odgniecenia stopy.
Cena: pedikiur leczniczy od 60 zł
Testowała: Magda Pytlak

Gliwice
Instytut Komfortu Fizycznego i Urody
ul. Bytomska 9
tel. (032) 238 24 48
www.ikf.gliwice.pl
Zabieg rozpoczął się od oceny stanu moich stóp. Potem kosmetyczka starannie i bardzo delikatnie wykonała pedikiur pielęgnacyjny przy użyciu specjalnej frezarki (jej końcówki są do jednorazowego użytku), usunęła skórki oraz wypolerowała płytki paznokci. Na zakończenie wmasowała w stopy specjalny balsam głęboko nawilżający skórę. Mimo że okazało się, iż moje stopy nie wymagają szczególnie skomplikowanych zabiegów, dowiedziałam się, jak je pielęgnować, aby w przyszłości nie dopuścić do ewentualnych problemów. Po zabiegu moje stopy były supergładkie! Czułam się świetnie!
Cena: pedikiur leczniczy od 60 zł
Testowała: Iza Krukowska

Poznań
Klinika Urody "Mona Lisa"
ul. Złotowska 21a
tel. (061) 661 04 80
faks (061) 661 01 15
www.monalisa-poznan.pl
Po kąpieli stóp przeszłam do osobnego pokoju, gdzie na wygodnym łóżku przeprowadzany był zabieg. Mimo że część zabiegu wykonywana przy użyciu frezarki nie należy do najprzyjemniejszych, mogłam się zrelaksować. Pedikiurzystka oczyszczała moje stopy długo i dokładnie. Do zabiegu wykorzystano kosmetyki Gehwol i frezarkę firmy Gerlach. Choć nie miałam poważnych problemów ze stopami, jak np. wrastające paznokcie, odciski czy pękające pięty, po zabiegu dało się odczuć różnicę. Stopy były jak nowe. Cieszę się, bo po tej wizycie jestem już gotowa na lato!
Cena: pedikiur leczniczy od 59 zł
Testowała: Magda Ziółkowska
Warszawa
Studio Stylizacji Paznokci oraz Pielęgnacji Dłoni i Stóp "Quart"
ul. Kondratowicza 18, lok. 425
tel. (022) 30 10 689
www.quart.pl
Na początku pedikiurzystka oceniła stan moich stóp. Podczas pedikiuru odsunęła skórki i wyjaśniła, że wycinanie ich nie jest wskazane i wykonuje się je jedynie w wyjątkowych przypadkach. Następnie opiłowała i wypolerowała paznokcie (pilnikiem jednorazowym), a zrogowaciały naskórek usunęła frezarką. Bardzo mnie łaskotało! Zabieg skończył się nałożeniem odżywczej maski na stopy. Polecam!
Cena: pedikiur leczniczy od 80 zł
Testowała: Anna Bukowska

Warszawa
Gabinet Specjalistycznej Pielęgnacji Dłoni i Stóp
ul. Żelazna 76/24
tel. (022) 654 88 16, 501 971 856
www.zdrowenogi.eu
Pedikiurzystka, pani Joasia, w 2005 r. zdobyła tytuł mistrzyni Polski w profesjonalnej pielęgnacji stóp. Doskwierające mi od zimy odciski na palcach stóp nie były dla niej żadnym wyzwaniem. Zabieg przeprowadziła bezboleśnie. Do domu dostałam też specjalne gumowe "ochraniacze" na palce. Gabinet wyposażony jest w profesjonalny sprzęt, m.in. frezarkę.
Cena: pedikiur leczniczy od 90 zł
Testowała: Anna Kondratowicz

Warszawa
Centrum Zdrowia i Urody "La Grace"

ul. Andersa 25
tel. (022) 635 83 89
www.lagrace.pl
Do wizyty w salonie skłoniła mnie niepokojąca zmiana na paznokciu (odrywająca się płytka). Pedikiurzystka rozwiała moje obawy i zaleciła unikanie ciasnego obuwia. Skończyło się na pedikiurze pielęgnacyjnym. Tego typu zabiegi odbywają się tu w otwartej części salonu, ale jeśli zgłaszasz się na pedikiur leczniczy, możesz liczyć na osobny gabinet. Pedikiur wykonany był profesjonalnie, kosmetyczka udzieliła mi wielu porad na temat pielęgnacji stóp i paznokci.
Cena: pedikiur leczniczy od 100 zł
Testowała: Marzena Płocka

Warszawa
Instytut Zdrowia i Urody "Sharley"
al. Jana Pawła II nr 73/75
tel. (022) 636 46 64, 636 46 66
faks (022) 636 46 65
www.sharley.com.pl
Zabiegi pedikiuru odbywają się tu w kameralnym, zacisznym gabinecie zapewniającym całkowitą prywatność. Kosmetyczka bardzo dokładnie usunęła z moich stóp wszelkie zgrubienia skóry i nagniotki. Czułam się bezpiecznie i komfortowo. Po zabiegu moje stopy były idealnie gładkie.
Cena: od 100 zł
Testowała: Danuta Bybrowska

Szczecin
Cosmetica Rosa – Centrum Holistyczne Spa
ul. Wielkopolska 27/2
tel. (091) 488 13 34
www.spaszczecin.nazwa.pl
Po zmianie obuwia (otrzymałam kapcie jednorazowe) zaproszono mnie do pomieszczenia, gdzie zwykle odbywa się pedikiur. Zabiegi przeprowadzane są za pomocą nowoczesnej frezarki z wymienialnymi jednorazowymi końcówkami. Służą one m.in. do usuwania zbędnego naskórka czy ścierania modzeli – zrogowaciałych, plackowatych zgrubień na podeszwach stóp. Personel salonu zwraca dużą uwagę na to, aby zabiegi odbywały się w czystych pomieszczeniach z wielką dbałością o higienę. Do pedikiuru używa się tu kosmetyków z serii Gehwol. Ich podstawą są składniki naturalne. Ostatnim etapem zabiegu był bardzo relaksujący masaż stóp.
Cena: pedikiur leczniczy 80 zł
Testowała: Iza Rygiel

Warszawa
Gabinet Pielęgnacji Ciała i Masażu "Biobody"
ul. Zgrupowania Żmija 25
tel. (022) 639 78 77
www.biobody.pl
Kosmetyczka rozpoczęła zabieg od oceny stanu moich stóp. Zauważyła, że w wyniku złego rozłożenia ciężaru na podeszwach stóp mam małe modzele. Za pomocą frezarki precyzyjnie je starła (bardzo łaskotało!). Pedikiur odbywa się tu w oddzielnym gabinecie wyposażonym w specjalistyczny fotel i autoklaw (urządzenie do sterylizacji narzędzi). Zabiegi wykonywane są na bazie kosmetyków Gehwol. Polecam to miejsce ze względu na profesjonalizm i miłą atmosferę!
Cena: pedikiur leczniczy od 85 zł
Testowała: Ola Czarnecka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
Studio Stylizacji Paznokci oraz Pielęgnacji Dłoni i Stóp "Quart"