POLECAMY

Gdy skórki psują manikiur

Skórki u nasady paznokci chronią ich macierz. Gdy narastają jednak na płytkę, są twarde, zadzierają się, trzeba je usunąć. Oto sposoby.
Gdy skórki psują manikiur fot. Panthermedia

1. Zastosuj zmiękczający preparat
Na skórki nanieś krem lub żel zmiękczający (np. Cuticle Remover Sally Hansen, Cutipeel, Golden Rose). Po kilku minutach delikatnie odsuń je drewnianym lub plastikowym patyczkiem. Staraj się go nie przyciskać do miejsca, z którego wyrasta paznokieć, bo może to spowodować wgłębienie w płytce paznokciowej.


2. Wytnij je cążkami
Delikatnie usuń skórki, uważając, by nie uszkodzić macierzy. Żeby było łatwiej, możesz wymoczyć wcześniej dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Zabieg wycinania wymaga dużej ostrożności. Nieumiejętnie zrobiony spowoduje, że skórki będą szybciej odrastać, łatwo też o skaleczenie. Jeśli ci się to przytrafi, aby uniknąć zakażenia, zdezynfekuj rankę spirytusem.


3. Kup frezarkę
Jest ona stosowana w wielu gabinetach kosmetycznych, można jednak też kupić takie urządzenie do domowego użytku (ceny od 140 zł). Na trzon frezarki nakłada się nasadkę, tzw. frez szafirowy, która obracając się szybko, ściera skórki na pył. Używanie tego przyrządu wymaga pewnej wprawy, więc jeśli zdecydujesz się na jego zakup, zachowaj ostrożność, by nie zeszlifować paznokcia albo zbyt głęboko nie spiłować skórek.


4. Nawilżaj skórki
Na co dzień możesz zapobiegać ich wysuszeniu i twardnieniu. Nie potrzebujesz do tego sklepowych specyfików, wystarczy wykorzystać oliwę z oliwek. Nacieraj nią płytki i skórki, pozostałości wytrzyj chusteczką.


Które kosmetyki do skórek są najlepsze? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Ja spirytusem nie smaruję. Na taką rankę stosuję biologiczny opatrunek w postaci żelu, najczęściej używam Curiosin bo łagodzi ból i nie widać do na skórze bo jest przezroczysty.