POLECAMY

Fish Pedicure - rybi pedikiur

Nowy pomysł na pedikiur rodem z Azji. Setki małych rybek pomogą ci zadbać o stopy.
Fish Pedicure - rybi pedikiur fot. Panthermedia
Fish pedicure czyli tzw. rybi pedikiur to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a w naszym kraju pojawił się stosunkowo niedawno. Pomysł na taką pielęgnację stóp narodził się w Azji. To właśnie tam odkryto niezwykłe zdolności małych rybek – Garra Rufa. Te żyjątka pomagają usunąć nadmiar martwego, zrogowaciałego naskórka. Dodatkowo rybki wydzielają enzym odkażający o nazwie Diatranol, który pomaga w zwalczaniu chorób skórnych, takich jak: łuszczyca, wypryski, zapalenie skóry.

Jak wygląda rybi pedikiur? Przed zabiegiem stopy są obmywane, aby resztki kosmetyków, nie zaszkodziły rybkom. Następnie wkłada się nogi do ogromnego akwarium. Rybki od razu podpływają i osiadają na skórze, lekko przysysając się do jej powierzchni. Osoby o słabszych nerwach lepiej niech wtedy odwrócą wzrok, gdyż widok chmary rybek szybko podpływających do stóp, może trochę przerazić. Jednak moment, w którym Garra Rufa rozpoczynają swoją pracę nie boli nic, a nic. Jedyne co się czuje to takie przyjemne, delikatne wibracje. Zupełnie jak w takim masującym urządzeniu do stóp. 

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Woda, w której żyją rybki, jest filtrowana i oczyszczana. Polecam go szczególnie w upalne dni, gdyż woda przyjemnie chłodzi, a masaż, który wykonują rybki jest niesamowicie relaksujący. Stopy trzyma się w wodzie ok. 20-30 minut. Trzeba tylko pamiętać, aby powoli je wyciągać, by nie zaszkodzić małym stworzeniom. Po takim naturalnym peelingu, następują kolejne etapy już normalnego pedikiuru.

Gdzie: Time Spa Zen, ul. Duchnicka 3 bud. 4A, Warszawa, tel. 223225055
Cena: 150 zł

Gdzie najlepiej wybrać się na taki pedikiur? Pytaj i radź na uroda.pl

Na zdjęciu: rybki Garra Rufa


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
na początku to bardzo mnie łaskotały ale potem to ok polecam.Zabiegi są drogie ,za granicą tyle to zapłaciłyśmy za dwie osoby
/5 lat temu
Ja byłam, polecam :) te rybki sa boskie !