POLECAMY

Domowe SOS dla zniszczonych stóp

Szczególnie zimą łatwo zapominamy o pielęgnacji stóp, a przecież każdego dnia muszą one wiele wycierpieć, byśmy mogły zdążyć na autobus, pięknie się prezentować w butach na wysokich obcasach. Czy wiesz jak zrekompensować im te codzienne trudy w domowym zaciszu?
Domowe SOS dla zniszczonych stóp

Domowe zabiegi pielęgnacyjne mają długą tradycję, którą warto kultywować. Domowe zabiegi upiększające mają bowiem kilka zalet: wykorzystują naturalne substancje, są tańsze od tych prowadzonych w salonach kosmetycznych, a poza tym są doskonalą okazją do spotkań z przyjaciółkami i wymiany doświadczeń związanych z pielęgnacją ciała. A oto kilka pomysłów podpatrzonych u koleżanek, które mogą poszczycić się pięknymi stopami.

Tanim kosztem

Ukojenie zmęczonym stopom przyniesie moczenie ich w ciepłej wodzie z solą. W czasie tego zabiegu masuj stopy i złuszczaj naskórek z pięt przy pomocy pumeksu. Po skończonym zabiegu wytrzyj nogi do sucha i wetrzyj w nie krem z witaminą A - nawilży on skórę stóp i korzystnie wpłynie na zachowanie młodego wyglądu.

Zamiast wody z solą wiele Pań stosuje do moczenia stóp wodę z mydłem lub wodę, w której wcześniej były ugotowane ziemniaki - pewnie z uwagi na zawartość skrobi taka woda jest niezwykle przyjemna dla stóp.

Polecamy: Jak dbać o stopy?

Domowy peeling

Warto też samodzielnie wykonać peeling z rzeczy, które znajdziesz w każdym domu: sól, kawa mielona, woda, jogurt naturalny.

Składniki te trzeba połączyć ze sobą rozprowadzając je w małej ilości wody. Po około 15 minutach, kiedy wszystkie składniki opadną na dno miseczki i zdecydowanie oddzielą się od wody - należy tę wodę odlać. Powstałą papką możesz wykonać relaksujący peeling stóp.

Dobroczynne działanie ciepła

Jeśli chcesz wzmocnić efekt działanie kremu czy maski do stóp wiele kobiet poleca zawinięcie nasmarowanych stóp w folię spożywczą i nałożenie bawełnianych skarpetek.

Tak otulone stopy powinny odpoczywać przynajmniej przez godzinę, a Wy w tym czasie możecie oddać się lekturze lub obejrzeć ulubiony serial.

Czytaj także: Ziołowe sposoby na stopy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Bardzo dobry sposób na domowy peeling-skóra na stopach stała się po kilku minutach niezwykle delikatna :)