Dłonie wizytówką

Dłonie wizytówką

Zaginasz palce, składasz dłonie by paznokcie nie był widoczne? Strasz się ukryć powstałe defekty pod warstwą grubego lakieru? A przecież Twoje dłonie, wliczając paznokcie, są Twoją wizytówką. Wykonaj samodzielnie manicure i cieszyć się ich pięknem.
Dłonie wizytówką

Jak wykonać manicure

Przy wyborze kształtu paznokci należy brać pod uwagę przede wszystkim naturalną formę palca i płytki paznokciowej. Aby zachować raz nadany kształt paznokci, konieczne jest systematycznie (przynajmniej raz w tygodniu), wykonywanie manicure. Zabieg ten możemy wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domu.

Zobacz także: Manicure krok po kroku

Odbywa się on w kilku etapach:

  • Po skróceniu każdego paznokcia z osobna bardziej szorstką stroną pilnika, jego łagodniejszą stroną nadajemy ostateczny kształt i wygładzamy ostre krawędzie;
  • Następnie, moczymy przez jakiś czas paznokcie w celu zmiękczenia naskórka w miseczce z ciepłą wodą i płynem zmiękczającym;
  • Kolejny etap to usuwanie skórek. Możemy to zrobić specjalnym, służącym do tego celu płynem lub odsunąć je drewnianą łopatką. Popularna jest również plastikowa pałeczka, która z jednej strony zakończona gumową nasadką, a z drugiej pędzelkiem z twardym włosiem. Pędzelek służy do odklejania skórek od paznokcia, zaś gumową nasadką spychamy je do tyłu, tak, że stają się niewidoczne;
  • Po usunięciu skórek należy wmasować w paznokcie olejek lub tłusty krem;
  • Jeżeli zdecydujemy się na pomalowanie paznokci lakierem, musimy pamiętać, aby płytka paznokcia była zupełnie sucha i odtłuszczona. Nakładamy lakier bazowy. Dopiero wtedy możemy nałożyć – dobrany pod kolor szminki i różu na policzki lakier. Do pomalowania całej płytki paznokciowej wystarczą trzy ruchy. Pociągnięciem od nasady do czubka paznokcia zaznaczamy na środku pasek, następnie dwoma kolejnymi ruchami pokrywamy boki łącząc wszystko w jedną całość.

Lakier nie powinien dochodzić do samej skóry lecz być od niej oddzielony cieniutką obwódką. Nowoczesne, dobre jakościowo lakiery nie niszczą płytki paznokciowej. Są nawet wzbogacone niekiedy w substancje wzmacniające ją.
Osoby dotknięte nałogiem obgryzania paznokci, a więc nie mogące wyhodować ładnych, własnych paznokci, znajdą rozwiązanie w tipsach, czyli sztucznych paznokciach, które wyglądem przypominają prawdziwe.

Zobacz także: Domowe zabiegi anty aging

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/05.11.2014 20:21
Moim zdaniem warto też zadbać od wewnątrz o wygląd paznokci, żeby się przede wszystkim nie łamały:) Ja kupiłam sobie suplement Meiers Lab EQ 150 i zamierzam zadbać i o paznokcie i przy okazji o wygląd skóry i włosy.
/26.05.2010 13:28
wypisz wymaluj to chowanie dłoni to mój przypadek, może więc warto nieco popracować nad naszą ,,wizytówką,,...