POLECAMY

Czy tipsy niszczą paznokcie?

Piękne i zadbane paznokcie – która z nas o nich nie marzy? Obecnie nie musisz czekać, aż Twoje paznokcie urosną i aż zabiegi pielęgnacyjne zaczną działać. Możesz skorzystać z popularnych tipsów. Czy jednak tipsy nie niszczą paznokci? Jak się je zakłada? Czym różnią się tipsy akrylowe od żelowych?
Czy tipsy niszczą paznokcie?

Tipsy, czyli co?

Tipsy to nic innego, jak imitacja naturalnych paznokci. Wykonuje się je ze sztucznego tworzywa. To z niego powstają niewielkie płytki, które później są przyklejane do struktury naturalnych paznokci i poddawane obróbce, dekorowaniu.

Żel czy akryl?

Wyróżnia się dwie metody przedłużania paznokci – akrylową i żelową.

Pierwsza z nich polega na tym, że na tips,  przyklejony do naturalnego paznokcia, nakłada się wymieszany proszek (akryl) wraz z liquidem (specjalnym płynem). Całość szybko ulega utwardzeniu. Uzyskane paznokcie są twarde, masywne, wytrzymałe na uszkodzenia. Zdarza się, że żółkną.

Paznokcie żelowe są znacznie delikatniejsze i łudząco podobne do naturalnych. Wykonuje się je poprzez nałożenie na przyklejony tips warstwy specjalnego żelu. Następnie paznokcie ulegają utwardzeniu pod specjalną lampą z promieniami UV.

Efekt przedłużenia paznokci wspomnianymi metodami utrzymuje się do 2-4 tygodni, w zależności od kondycji naturalnej płytki paznokcia oraz tempa jego rośnięcia. Wraz ze wzrostem naturalnego paznokcia pojawiają się ubytki między nim a tipsem. Wówczas należy udać się do salonu i poprosić o wypełnienie. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się pięknymi paznokciami znacznie dłużej.

Zobacz też: Jak się oduczyć obgryzania paznokci?

Jak to się robi?

Stylistka musi wykonać kilka czynności zanim przystąpi do przyklejania tipsów. Przede wszystkim powinna dokładnie oczyścić płytkę naturalnego paznokcia. Następnie pilniczkiem, specjalną frezarką spiłowuje się część warstwy naturalnego paznokcia oraz wycina skórki. Na paznokieć warto nałożyć specjalny odtłuszczający preparat.

Kolejnym krokiem jest dobranie tipsów. Należy tu uwzględnić wielkość i kolor naturalnych paznokci. Następnie przyklejamy tipsy specjalnym klejem. Spiłowujemy dotąd, aż ich długość będzie nam odpowiadać. Kolejnym krokiem jest uzupełnianie metodą żelową lub akrylową, utwardzanie i ozdabianie tipsów.

W domu czy salonie?

Oferta salonów kosmetycznych, gdzie można przedłużyć paznokcie, jest olbrzymia. Już nawet w niewielkich miejscowościach znajdują się tego typu gabinety.

Zanim jednak powierzymy paznokcie obcej osobie, warto dowiedzieć się więcej o jej umiejętnościach. Przede wszystkim gdzie i jaki kurs ukończyła, od jak dawna przedłuża paznokcie, zasięgnąć opinii innych klientek. Jest to o tyle ważne, że obecnie każdy może zrobić kurs przedłużania paznokci bez wydawania olbrzymich sum pieniędzy. Dzięki temu wzrasta konkurencyjność na rynku, ale salony prowadzą też osoby, którym nie warto powierzać swych paznokci.

Jeśli nie masz czasu, aby udać się do salonu, możesz skorzystać z oferty osób, które same dojeżdżają do klientów. Przedłużanie paznokci poza gabinetem niczym się nie różni. Ceny zazwyczaj są porównywalne, choć niekiedy trzeba dopłacić za dojazd osoby, która zajmie się naszymi paznokciami.

Zobacz też: Jak na co dzień dbać o paznokcie?

Jak je usunąć?

Przede wszystkim nie rób tego sama. Jeśli chcesz usunąć tipsy – zdaj się na specjalistów. Dzięki temu unikniesz zniszczenia płytki naturalnego paznokcia. Od profesjonalisty dowiesz się też, jak dbać o swoje paznokcie, jakich odżywek używać i jak długo. Zazwyczaj po pozbyciu się tipsów należy stosować oliwkę nawilżającą i odżywiającą, odżywkę utwardzającą płytkę paznokcia. Nie powinno się też zbyt szybko przyklejać nowych tipsów.

Paznokcie żelowe usuwa się znacznie trudniej niż akrylowe. Zanim ostatecznie zdejmiemy te pierwsze, należy najpierw spiłować pilniczkiem warstwę żelu. W przypadku akrylu zazwyczaj wystarcza moczenie w acetonie, który bez problemu pomaga oddzielić tipsy od naturalnych paznokci.

Dobre czy złe?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy tipsy są dobre czy złe. W tej kwestii podzielone są również zdania specjalistów. Niektórzy uważają, że tipsy można nosić niemal non stop przez kilka lat i poddawać je jedynie uzupełnianiu.

Czy to aby na pewno pozostaje bez znaczenia na nasze naturalne paznokcie? Niekoniecznie. Nie wiemy, jak dokładnie zareaguje paznokieć na spiłowanie części jego warstwy. Wówczas naturalna płytka staje się delikatniejsza i bardziej podatna na urazy. Dlatego też tak ważne jest, by nie osłabiać jej jeszcze bardziej przez samodzielne zdejmowanie (niekiedy trudne) tipsów. Nie należy również zapominać o odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
To najlepiej w takiej sytuacji jest kupić sobie dobrą odzywke jak np.Miracle Cure od Sally Hansen i Wasze paznokcie na pewno dzieki niej widocznie sie wzmocnią.