POLECAMY

Co pomoże pękającym piętom

Co zrobić, gdy skóra na piętach pęka, a stosowanie kremów nie pomaga? Podpowiada kosmetyczka.
Co pomoże pękającym piętom
Mam szorstką i popękaną skórę na piętach. Stosowanie kremu do stóp nie pomaga. Co robić?
Jolanta J. z KatowicProszę codziennie moczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem naparu z ziół. Może Pani użyć liści babki i nasion lnu (zawierają łagodzące śluzy), nasion kozieradki (działają zmiękczająco), ziela nostrzyka i korzenia żywokostu (w składzie mają alantoinę o działaniu kojącym i gojącym).

Zioła proponuję łączyć w dowolnej kompozycji, np. 2 łyżki siemienia lnianego, 2 łyżki nasion kozieradki, 2 łyżki żywokostu. Proszę je zalać litrem wody, zagotować, odcedzić i dodać do miski z wodą.

Podczas kąpieli niech Pani zetrze martwe komórki naskórka za pomocą tarki do stóp. Następnie wetrze krem lub maść natłuszczającą, np. linomag, i włoży na noc bawełniane skarpety. Taka kuracja powinna pomóc.

Jaka maść na pękające pięty jest najlepsza? Pytaj i radź na uroda.pl

Proszę także unikać noszenia skarpet i obuwia ze sztucznych materiałów, bo to sprzyja tej dolegliwości.

Kosmetyczka: Ewa Krawczyk, konsultantka Dermiki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Ja nie polegałabym na domowych sposobach, one działają na krótko i nie likwidują przyczyny problemu. Najlepiej udać się do specjalisty podologa, który odpowiednio dobierze preparaty i zabiegi do twoich dolegliwości. Mi bardzo pomogła taka wizyta, a profilaktycznie stosuję piankę nawilżającą podoceutic i zapomniałąm o pękających piętach