POLECAMY

Tych 5 rzeczy nigdy nie rób swoim paznokciom

My też mamy je na sumieniu
Tych 5 rzeczy nigdy nie rób swoim paznokciom fot. FREE

Piękne dłonie i paznokcie są odbiciem naszego zdrowia i codziennych nawyków pielęgnacyjnych. Jeżeli chcecie mieć mocne i błyszczące paznokcie oraz miękkie i zadbanie dłonie powinnyście unikać kilku podstawowych błędów.

1. Pedicure jest dla ciebie luksusem

To nie jest zbędny luksus, ale jeden z podstawowych zabiegów, który pozwoli ci zadbać o stopy. Dzięki niemu możesz uniknąć problemów i przyszłość. Powinni pamiętać o nim nawet mężczyźni!

2. Zapominasz o nawilżaniu paznokci

To może wydać się absurdalne, ale warto o tym pamiętać. Utrzymanie prawidłowego nawilżenia płytki paznokcia jest niezwykle ważne.

3. Kochasz żelowe i akrylowe paznokcie

Kochamy błyskawiczne i długotrwałe efekty, tak często decydujemy się na ich założenie. Jednak przy  zdejmowaniu należy pamiętać, aby nie uszkodzić płytki paznokci. Dlatego najlepiej oddać się w ręce specjalisty. Działanie na własną rękę jest bardzo ryzykowne, może osłabić paznokcie i sprawić, że będą kruche i łamliwe.

4. Zapominasz o podkładzie

Bardzo często malujesz w paznokcie w pośpiech i zapominasz o nałożeniu (jednej z najważniejszych warstw) bazy pod lakier do paznokci. Musisz pamiętać, że lakier bazowy chroni płytkę przed przebarwieniami i wysuszeniem.

5. Bierzesz sprawy w swoje ręce!

Doskonale wiemy, że złamany paznokieć lub zadarta skórka to najbardziej denerwujące rzeczy na świecie. Jednak powstrzymajcie się! Nie wyrywajcie i nie obgryzajcie to najgorsze możliwe wyjście. Powstałe w wyniku tego rany są siedliskiem bakterii i wyglądają nieestetycznie!

 

Less is so much more in this negative space #DigFig #MiracleGel #mani from our @sallyhansencolombia fam! #NOTD #nails #NailsOfInstagram

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sally Hansen (@sally_hansen)

Więcej kosmetycznych trików i porad:

Po której stronie nosić przedziałek?
Tego nigdy nie rób swoim brwiom!
7 urodowych trików dla leniwych
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 miesiące temu
Jeszcze zmywanie naczyń bez rękawiczek ,woda i płyn mają katastrofalne działanie na paznokcie które stają się kruche ,dodatkowo cierpi delikatna skóra dłoni ,jest wysuszona i podrażniona .Jeżeli musicie zmywać ręcznie to ubierajcie rękawiczki gumowe
/2 lata temu
Na paznokcie chodzę do Fifty Fifty Concept w Warszawie, moja kosmetyczka korzysta z opi kolorków, a one utrzymują mi się nawet 3 tygodnie. Więc manicure jest piękny, a co najwazniejsze bezpieczny!