stopy, pedikiur fot. Panthermedia

6 kroków do pięknych stóp

Najwyższy czas, aby zafundować im solidną kurację. Tylko wtedy będą dobrze wyglądać w sandałkach.
/ 13.08.2012 16:03
stopy, pedikiur fot. Panthermedia
Nasze stopy oprócz wygodnego obuwia potrzebują także codziennej troski: relaksującej kąpieli, solidnego nawilżania, masażu. Nie żałuj czasu na te zabiegi, a stopy odwdzięczą ci się stokrotnie!


Po pierwsze: Kąpiel
Do miski z ciepłą wodą dodaj płynu do kąpieli stóp albo garść soli kuchennej. Taki zabieg wspaniale zmiękczy naskórek. Jeśli chcesz zmniejszyć potliwość stóp, zanurz je w naparze z szałwii. Garść ziół zalej wrzątkiem, przykryj, odstaw na kwadrans. Kąpiel powinna trwać około 10 minut.
 

Po drugie: Złuszczanie
Po kąpieli należy pozbyć się zgrubiałego naskórka. Użyj w tym celu peelingu, który zawiera granulki pumeksu lub rozdrobnione pestki owoców. Okrężnymi ruchami masuj stopy przez kilka minut. Jeśli nadal są zgrubienia, usuń je tarką do stóp. Umyj stopy i osusz dokładnie ręcznikiem.


Po trzecie: Paznokcie
Do obcinania paznokci użyj cążek lub małych nożyczek. Skracaj je w linii prostej, bez zaokrąglania. Powinny być równe z opuszkami palców. Głębokie wycinanie paznokci po bokach powoduje ich wrastanie. Obcięte płytki wygładź pilnikiem.


Po czwarte: Masaż
Wetrzyj w stopy nawilżający krem lub balsam. Kolistymi ruchami masuj podeszwę od palców aż do pięt. Ujmij stopę w obie dłonie i mocno ugniataj jej grzbiet w kierunku kostek. Na końcu uciskaj po kolei każdy palec. To poprawi krążenie krwi i ułatwi wchłonięcie preparatu.


Po piąte: Malowanie
Włóż między palce separatory z gąbki lub ruloniki z waty. Dzięki nim nie pobrudzisz lakierem sąsiadujących ze sobą palców. Przetrzyj paznokcie zmywaczem, aby usunąć resztki kremu. Jeśli zamierzasz użyć ciemnego lakieru, najpierw nanieś na paznokcie tzw. bazę. Ochroni ona płytkę przed zażółceniem. Pomaluj paznokcie i zaczekaj kilka minut, aż wyschną.


Po szóste: Gimnastyka
Jest niedoceniana, a niezwykle skuteczna w przywracaniu stopom giętkości i usuwaniu zmęczenia. Możesz ją wykonywać, gdy siedzisz przy biurku lub oglądasz telewizję. Kreśl w powietrzu kółka, przechylaj stopy z jednej krawędzi na drugą, zginaj i prostuj palce. Na końcu postaw stopy i kilkakrotnie naciskaj palcami na podłogę przez 15 sekund.


Jaki preparat do stóp jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl


Więcej informacji znajdziesz na www.scholl.com.pl