3 pytania o ...stopy

Latem więcej od nich wymagamy. Mają być gładkie, kokietować ładnymi paznokciami... Jak im pomóc?
/ 16.03.2006 16:57
stopy2-copy.jpg
 
Po zastosowaniu pumeksu lub tarki skóra na stopach jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Wygładzi ją masaż peelingiem do stóp, np. Pedi-Energic Tołpa. Preparat usuwa zrogowaciały naskórek, odżywia, zmiękcza i wygładza skórę.

Czy chodzenie w płaskich japonkach szkodzi stopom?
Japonki nadają się na plażę. Pozwalają stopom oddychać, piasek przesypuje się przez nie, nie podrażniając skóry. Na ulicy cienkie paski nie zabezpieczają przed zsunięciem się klapka z nogi, a to może doprowadzić do skręcenia kostki. Na co dzień lepsze są więc buty
fizjologicznie profilowane, z wkładką dostosowaną do kształtu stopy i paskami zapewniającymi stabilność.

Czy używanie pumeksu to zdrowy sposób pielęgnacji?
Tak, pod warunkiem że korzysta z niego jedna osoba i jest systematycznie czyszczony. Skóra po kąpieli jest bardziej podatna na uszkodzenia. Łatwiej wnikają w nią bakterie, a porowaty pumeks to doskonałe środowisko dla ich rozwoju. Zgrubiały naskórek można też usunąć tarką do stóp. Używa się jej, gdy skóra jest czysta i sucha. Zaczynamy od gruboziarnistego pilnika, potem wygładzamy skórę tarczą drobnoziarnistą.

Ciągle łamią mi się paznokcie u stóp. Co robić?
Paznokcie się łamią, bo są przesuszone. Po kąpieli wcieraj w nie krem nawilżający, np. Lirene Dr Irena Eris lub kosmetyk do stóp i paznokci, np. Express Conditioning Foot Spray Scholl. Chcesz, by paznokcie szybciej urosły? Użyj preparatu Natural Nail Growth Activator Sally Hansen.

(MK)