Być może maj to trochę za późno na wiosenne porządki, ale gruntowny remanent w szafie przyda się każdej osobie, która codziennie przez kilkanaście minut szuka tej szarej spódnicy, która idealnie pasuje do nowych butów.

Zrób porządek w szafie, część pierwsza

Gdy ciepły sweter i oficerki nie są już potrzebne, a wełniany płaszcz kurzy się na wieszaku w przedpokoju, najwyższy czas pomyśleć o porządkach w szafie i garderobie.
/ 11.05.2010 15:29
Być może maj to trochę za późno na wiosenne porządki, ale gruntowny remanent w szafie przyda się każdej osobie, która codziennie przez kilkanaście minut szuka tej szarej spódnicy, która idealnie pasuje do nowych butów.

Gruntowny remanent w szafie przyda się każdej osobie, która codziennie przez kilkanaście minut szuka tej szarej spódnicy, która idealnie pasuje do nowych butów. Albo komuś, kto po raz kolejny stwierdził, że nie ma co na siebie założyć, choć drzwi do szafy od dawna nie chcą się całkowicie zamknąć.

Takie gruntowne porządki wymagają niestety czasu, lepiej więc przeznaczyć na nie sobotnie spokojne popołudnie. Jeśli nie straszna Ci rywalizacja z Antheą Turner i chcesz mieć nienaganny porządek w szafie lub garderobie, czeka Cię sporo pracy.

Jeśli nie masz miejsca, by wszystkie ubrania trzymać w szafie, i co sezon musisz ją reorganizować, pomyśl o pudłach, pokrowcach lub workach próżniowych na odzież – niepotrzebne lub nienoszone ubrania przechowasz (i uchronisz przed zniszczeniem) w piwnicy lub w pawlaczu.

Anthea Turner jako perfekcyjna pani domu doradziłaby, by szafę dokładnie umyć, półki wyłożyć ozdobnym pachnącym papierem, a w kątach rozłożyć woreczki lub saszetki zapachowe, wypełnione ziołami, kwiatami lub wiórkami z drewna, które odstraszają mole i wypełniają wnętrze szafy przyjemnym zapachem.

Jeśli masz olbrzymią garderobę, w której wszystko się mieści i nie musisz niczego wyrzucać ani przenosić na strych, do piwnicy lub chować na pawlaczu, to jesteś szczęściarą i Twoja praca jest niemal zakończona – ubrania wystarczy poukładać na nowo. Jeśli jednak ogranicza Cię pojemność szafy, to czeka Cię trudny i żmudny proces wybierania tego, co musisz lub chcesz zostawić, co schować, a z czym trzeba będzie się pożegnać.

O tym w następnej części miniporadnika.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)