POLECAMY

Zasady stylizacji

Czy warto poznać zasady stylizacji? Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoja znajoma, mimo że ma taką figurę, jak Ty, wygląda dużo szczuplej i bardziej proporcjonalnie - tak. Dowiedz się, jakie sztuczki stosuje! To przecież tylko kilka prostych zasad, a efekty są naprawdę niesamowite!
Zasady stylizacji

Niezależnie od tego, czy masz krótkie nogi, szerokie biodra, czy mały biust, możesz wyglądać idealnie. Musisz zastosować się tylko do kilku podstawowych zasad.

Zobacz także: Kreacje Yoshe

Podczas zakupów pamiętaj, że:

  • poziome linie poszerzają (chodzi tu nie tylko o wzory na tkaninie, lecz także o pasek, zakończenia butów czy ubrań oraz różnego rodzaju bransoletki); linia pozioma pod biustem powiększa go;
  • pionowe linie wyszczuplają (zarówno pionowe wzory na ubraniach, jak i rozcięcia w spódnicy, guziki (jeden rząd – już dwa rzędy poszerzają), podłużna biżuteria (wisiorki, kolczyki);
  • połyskliwe materiały poszerzają (dotyczy to zarówno bluzek, spódnic, spodni, jak i rajstop);
  • ciemne tkaniny wyszczuplają, a jasne poszerzają;
  • duże wzory pogrubiają, a drobne wyszczuplają;
  • detale takie jak kokardy, falbany, ozdobne paski, kolorowa i duża biżuteria przykuwają uwagę;
  • dekolt w kształcie litery V wyszczupla i wydłuża sylwetkę.

Zobacz także: Dlaczego lepiej nie nosić satyny?

Jeśli masz nieproporcjonalną budowę ciała, wybieraj materiały, wzory i dodatki wyszczuplające tylko na te partie ciała, które są za szerokie i odwrotnie, tzn. jeżeli masz na przykład bardzo mały biust i szerokie biodra, nie zakładaj sukienki w pionowe paski. Taki wzór niech ozdabia tylko spodnie albo spódnicę (wyszczupli wówczas same biodra), a bluzka najlepiej jak będzie z wcięciem pod biustem (efekt powiększający). Tym sposobem uzyskasz kształty niemal idealne!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)