POLECAMY

gWłaściwości kamieni

Zdaniem części osób wartość kamieni można szacować według innych kryteriów. Niektórzy wierzą, że minerały mają magiczną moc, przynoszą szczęście lub odstraszają zło. Twierdzą, że kamienie noszone przy sobie w postaci biżuterii chronią przed wszystkimi nieszczęściami świata, przynoszą szczęście, popularność, władzę.
gWłaściwości kamieni

Wierzenia te mają swoje korzenie w starożytnej Grecji, Egipcie, Persji, Afryce i mitach ludów Ameryki Południowej. Orfeusz śpiewał o agacie chroniącym go przed zdradą, a starożytnych przed upiciem się alkoholem miał chronić kielich z ametystu.

Dziś również chętnie kupujemy i nosimy talizmany z kamieniami. Równie ważny jak rodzaj minerału jest jego kształt oraz to, gdzie będziemy kamień nosili. Bardzo popularne są wszelkie piramidki, koła oraz krzyże. Opale mają moc spełniania najskrytszych pragnień, panna nosząca onyksową biżuterię na pewno dobrze wybierze partnera, a jeśli małżonek okaże się skąpcem należy mu sprezentować sygnet z topazem. Natomiast przed nieszczęściami broni turkus. Wiadomo, że wiara czyni cuda. Jeśli więc ktoś nosi ozdoby z kamieni, wierząc, że pomogą mu one, to zapewne tak się stanie.

Wiara w moc kamieni towarzyszy nam od początku ludzkości. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy sobie nie tylko historię rodów, ale również obyczaje i wierzenia. Do dziś, gdy podczas gotowania spadnie na podłogę łyżka wiele osób wierzy, że na obiad spieszy się ktoś głodny. Nadal omijamy czarne koty, staramy się nie przechodzić pod drabiną. Kto nie łapał za guzik na widok kominiarza?

Ponadto wierzono, że kamienie mają moc witalizującą i oczyszczającą wszelkie napoje. Przykładem może być wrzucanie kamieni szlachetnych do beczek przy produkcji win, soków pitnych, musów, w celu wytrącenia szkodliwych osadów. Tajemnice dotyczące tego, które z kamieni wykorzystuje się przy produkcji określonego gatunku wina, nawet współcześnie są niezwykle pilnie strzeżone przez producentów. Płyny spożywano kiedyś w celu zdobycia siły witalnej lub używano do przemywania cery, mycia włosów, itp.

Lecznicze właściwości kamieni

Poza magiczną mocą, minerałom przypisuje się również moc leczenia, a osoby zajmujące się tym fachem nazywane są litoterapeutami. Uważają oni, że każdy kamień musi być noszony w sposób, który odpowiada jego właściwości leczniczej. Oczyszczone kamienie przykładano bezpośrednio na bolące miejsce lub na konkretne czakry, czyli kanały przepływu energii u człowieka. Pierwszego dnia leczenia odblokowywano czakry przy użyciu kryształu górskiego, z wszelkiej negatywnej energii nagromadzonej w trakcie całego życia człowieka. Następnego dnia stosowano już odpowiadający danemu kanałowi energetycznemu kamień barwny. Czyniono to w stanie relaksacji ciała i umysłu, przez mniej więcej 15-30 minut. Dziś w salonach kosmetycznych SPA można zamówić masaż gorącymi lub zimnymi kamieniami. Są to bazalty pochodzenia wulkanicznego, mają okrągły kształt i wymiary pasujące do dłoni. Kamienie te charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami.

Mimo, iż przez wieki wiele się zmieniło, minerały i kamienie szlachetne nadal mają nam naprawdę wiele do zaoferowania. Poza wartością materialną i niezaprzeczalną urodą posiadają również dla tych, którzy w nie wierzą moce lecznicze i magiczne. Zdaniem wielu współczesnych bioenergoterapeutów kamienie mają ogromny wpływ na nasze ciało energetyczne i czakry. Potrafią regulować pracę i oczyszczać kanały energetyczne naszego ciała. W ten sposób pomagają nam korzystać z całego naszego potencjału energetycznego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)