białe kozaczki fot. FREE/ONS by IBG

Uwaga idą białe kozaczki

Valentino, Marnat Louis Vuitton - wiele projektantów przemyciło w swych kolekcjach choć jedną parę białych kozaczków - symbolu modowego obciachu
/ 02.08.2011 07:58
białe kozaczki fot. FREE/ONS by IBG

Ten wątpliwy trend możemy obserwować głównie na paryskich wybiegach. Choć częściowo mógłby być on usprawiedliwiony powrotem do mody lat 60. i słynnymi, białymi kozakami w stylu go-go, to z przykrością stwierdzamy, że stylistyka owych kozaczków bynajmniej nie nawiązuje do tamtej mody.


Szerokie, opadające cholewki, frędzle, platformy i jeździeckie skojarzenia - styl butów w tym sezonie jest różny, łączy je jedno - wszystkie są białymi kozaczkami. W Polsce białe kozaczki mają jednoznaczne, negatywne konotacje. Kojarzą się z kiepskim, dyskotekowym stylem tanich dyskotek i nadużywaniem solarium.

Zdecydowanie odradzamy wam białe kozaczki, choćby nawet były od Chanel. Nawet jeśli jest na nie chwilowa moda, za góra dwa trzy miesiące nawet najbardziej ekskluzywne białe kozaczki będą już kitem. Jeśli jednak jesteście nimi absolutnie oczarowane i się na nie uparłyście, oto szybka rada kiedy są dopuszczalne, a kiedy w żadnym wypadku!

Białe kozaczki jesteśmy w stanie miłosiernie wybaczy jeśli są zestawione ze stylem lat 60. czyli krótkimi, trapezowymi sukienkami. Dodatkowo powinien je usprawiedliwiać kolor sukienki - biały, ewentualne duża ilość białych wstawek, najlepiej w futurystycznych kształtach. Obcisłe sukienki, czy zwiewne tuniki do "bikejków" są absolutnie zakazane.

Jennifer Lopez i Kylie Minogue, wystylizowane na wczesną Jane Fondę są do zniesienia. Jeśli chodzi o Lady Gagę - jej pozwalamy na wszytko, ale ona nosi na sobie nawet mięso, więc czym są przy tym białe kozaczki?

Uwierzcie nam, w żadnym innym wypadku białe kozaczki nie prezentują się dobrze. Nie chcecie chyba wyglądać jak te Pani powyżej. Moglibyśmy tu wstawić cały przepastny album nieudanych stylizacji z "bikejkami". Na pocieszenie pokazujemy, że takie wpadki przytrafiają się nawet gwiazdom.

Kasia Klich, Britney Spears, czy Christina Aguilera - wszystkie wyglądają tandetnie i bazarowo. Jeśli wkładacie białe kozaczki to tylko na własne ryzyko, my stanowczo odradzamy!