Top

Mam problem z dobraniem topu, proszę o jakieś rady.
/ 30.06.2008 21:56
Mam problem z dobraniem topu, proszę o jakieś rady.
Marta


Dla wielu figur najbardziej korzystny jest top w zdecydowanym kolorze. Wyszczuplająco i twarzowo działa dekolt w serek. Zasada, której należy przestrzegać – im szerszą masz klatkę piersiową i ramiona, tym mniej materiału powinno się znajdować w okolicach dekoltu.

Najbardziej wyszczuplające są rękawy o długości 3/4. Zarówno przypadku długiego, jak i krótkiego torsu najbezpieczniejsza i zarazem najkorzystniejsza jest długość do bioder. Bluzki kończące się na wysokości talii – sprawiają, że tors wydaje się krótszy, a pupa szersza. Jeśli uważasz, że twój tors jest za krótki to proponuję wybrać dłuższą bluzkę sięgającą do połowy pupy. Następna złota zasada, której należy przestrzegać, to – im bardziej pulchne jest ciało, tym bardziej powinien być mięsisty materiał (zarówno trykot, wełna i każdy inny rodzaj). Cięższy materiał ma mniejsze szanse dostania się między fałdy ciała.

Topy bez ramiączek nadają się dla większości kobiet, które mogą obejść się bez biustonosza.

Jak nosić top? Na dwa sposoby albo na luzie w wersji sportowej lub do dżinsów czy casualowej spódnicy. Drugie wydanie to wyższa sztuka jazdy, tzn. top łączymy z elementami wieczorowymi i eleganckimi.

Dobierając odpowiedni top pamiętajmy o odpowiednim dobraniu go do figury i nie dajmy zwieść się nudzie. Inwencja zawsze w cenie.


Ładne topy w swojej ofercie mają:

Top

Fot. Letnia kolekcja Cubus

Top

Fot. Kolekcja Safari firmy Makalu

Znani w „topowych” strojach:

Top


Top

Izabela Jabłonowska, stylistka