przeźroczyste bluzki fot. FREE Imax/Tree

Przeźroczyste bluzki - Transparentne materiały - Trendy sezonu

Chociaż przeźroczyste bluzki i koszule są hitem ostatnich lat, nie warto ślepo wierzyć wszystkim trendom. Styliści jasno mówią, że tego typu ubrania nie są dla każdej z nas. Przeźroczystości mogą zrujnować najlepszy look. Dotyczy to m.in kobiet z dużymi, rozbudowanymi ramionami.
/ 06.06.2018 13:00
przeźroczyste bluzki fot. FREE Imax/Tree

Delikatne, kobiece, ale pełne niedyskrecji. Jeśli jednak zadbasz o to, co pod spodem lub na ich wierzchu – mogą być hitem twojej garderoby!

Dla kogo?

Przeźroczystości pokazują sporo ciała, dlatego tam, gdzie się pojawiają, powinno być ono nienaganne. Nie wybieraj bluzki z przeźroczystymi rękawami, jeśli masz potężne ramiona, a ażurowej przy nieestetycznych wałeczkach wokół talii. Uważaj także z bluzkami damskimi bez rękawów. Mogą zrujnować cały twój wygląd!

Na jaka okazję?

Jeśli bluzka jest prześwitująca "po całości" z pewnością nie nadaje się do pracy czy na rodzinną okoliczność. Taki ciuszek (w zestawie z ładną bielizną) zarezerwuj na specjalne randki...

Nie ma natomiast przeszkód, by przeźroczystą bluzkę nosić w duecie z kamizelką, żakietem lub sweterkiem. Ażurowy rombek wystający spod marynarki lub kardiganu wygląda bardzo kobieco – strój taki możesz nosić na wieczorne wyjście lub na niezobowiązujące okazje.

Co pod spód?

By przysłonić nieco ciała, dobierz do bluzki cielisty top na ramiączkach lub halkę – zamaskują, a będą niemal niewidoczne. Niekiedy pod białe bluzki pasują też halki w białym kolorze.

Zobacz też:
Jak dobrze wyglądać na rozmowie o pracę? Pomysły na stylizację smokingowej marynarki Ponczo dla puszystej - jak nosić?

Tagi: stylista