bra fitting fot. Fotolia

Problem z biustonoszem - 4 najczęstsze

Niemal większość kobiet spotkała się kiedyś z sytuacją, w której stanik nie leży idealnie pod sukienką. W rezultacie boczki na plecach się uwypuklają, piersi nieestetycznie "przebijają się" przez materiał, a cała sylwetka wydaje się być nieproporcjonalna. Podpowiadamy, jak z tym walczyć.
Anna Mietelska / 07.06.2018 11:19
bra fitting fot. Fotolia

Źle dobrany biustonosz nie tylko deformuje kształt piersi, ale też wpija się w ciało i obciąża kręgosłup – warto więc, by był dopasowany perfekcyjnie do twojej sylwetki.

Problem 1

Piersi są opuszczone, biustonosz leży nisko, na żebrach, a pas odstaje. W takim położeniu piersi są lekko spłaszczone i opuszczone.

Rozwiązanie: zmień biustonosz na inny, z mniejszym obwodem i lekko wyreguluj ramiączka, podciągając je do góry.

Problem 2

bra fitting

Piersi są zgniecione, czasem stykają się ze sobą pośrodku. Powstają wybrzuszenia nad górną krawędzią miseczek, jakby biust "wylewał się" górą miseczek. Czasem również tworzą się wałeczki tłuszczu pod pachami.

Rozwiązanie: kup biustonosz z większymi miseczkami i pozbądź się problemu z biustonoszem!

Problem 3

bra fitting

Zapięcie z tyłu jest wysoko, obwód jest luźny, a ramiączka ściągnięte, by udźwignąć ciężar biustu, przez co często wpijają się w ciało, powodując ucisk naczyń krwionośnych. Może to prowadzić również do problemów z kręgosłupem.

Rozwiązanie: dobierz stanik z mniejszym obwodem biustonosza, bo twój jest zbyt duży lub rozciągnięty.

Problem 4

Górna krawędź biustonosza nie przylega gładko do ciała, gdy jesteś wyprostowana. Materiał stanika jest lekko pofałdowany lub pojawiają się na nim załamania. Dotyczy to biustonoszów i gorsetów, które obecnie są na topie.

Rozwiązanie: wybierz biustonosz o mniejszym rozmiarze miseczki, bo ten jest po prostu zbyt duży.

Przeczytaj również:
Jak zmniejszyć optycznie biustDuży biust, zero problemuUczyń atut ze swojego biustu

Tagi: stylista