POLECAMY

Jak nosić modne poncho?

Możesz wybrać jednokolorowe, w kratę lub w etniczny wzór.
Jak nosić modne poncho? fot. ONS.pl/kolaż polki.pl
To lekkie okrycie wierzchnie przypominające nieco koc jest prawdziwym hitem jesieni! Możesz nosić je po domu zamiast sweterka lub na zewnątrz zrzucone na płaszcz czy kurtkę jako kolejną warstwę ubioru, chroniącą przed chłodem. Poncho to trudny fason ze względu na swoją wielkość. Noszone w nieodpowiedni sposób może zachwiać proporcje sylwetki. Jeśli nie chcesz wyglądać w nim jak w kocu zastosuj się do kilku wskazówek.


Jak nosić poncho?

  1. Przede wszystkim noś je do wąskich spodni typu rurki, ołówkowych spódnic i sukienek tupu tuba, które podkreślą szczupłą sylwetkę. Zbyt szerokie doły poszerzą figurę.
  2. Koniecznie wybierz do nich botki lub kozaki na obcasie. Ewentualnie mogą być tradycyjne oficerski z dopasowaną cholewką. 
  3. Zrezygnuj z torebek na ramię, ponieważ trudno je nosi na ponchu, w ich miejsce wybierz te, które możesz trzymać w ręku lub przewiesić na przedramieniu


Rada stylisty:

Pamiętaj, długość poncha dobierz do swojego wzrostu. Im jesteś niższa, tym krótsze powinno być twoje pochno. Najlepiej, jeśli sięga do połowy ud lub do kolan. 
 

Zalety poncha:

Jest ciepłe, lekkie i bardzo praktyczne. Można je zestawiać na wiele sposobów: swobodnie puścić poły, spiąć je ozdobną broszką, jedną z nich zarzucić przez ramię lub obie przewiązać w talii paskiem. Za każdym razem będziesz wyglądać inaczej. 
 
Poza tym, pod jego dość obszernymi połami można skryć nadmiar kilogramów oraz zatuszować drobne mankmenty sylwetki, np. szerokie biodra czy wystający brzuszek. 
 

Zobacz jeszcze:

 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)