POLECAMY

Najczęstsze pytania do stylistów cz. 2

Kolejna porcja nurtujących was pytań: jak się ubrać do pracy, co trzeba mieć w szafie i inne
Najczęstsze pytania do stylistów cz. 2 fot. FREE
Kiedy kobieta idzie na randkę z nowym mężczyzną, co powinna założyć?

Stacy London: Kluczową sprawą jest stworzenie odpowiedniego wizerunku – nie musisz epatować ciałem ani odkrywać miejsc, których nie chcesz. Twój wygląd ma być zalotny i seksowny, ale z dużym smakiem. Myślę, że świetnym pomysłem są szpilki i dżinsy, a na górę szykowna satynowa bluzka. Możesz też mieć większy dekolt i trochę fajnych akcesoriów, aby wyróżnić się z tłumu.

Jak najłatwiej ubrać się do pracy tak, aby prosto z biura można było iść na imprezę?

Clinton Kelly: Zmień akcesoria i buty – to najprostszy sposób na zmianę wyglądu z biurowego na klubowy. Możesz także na przykład założyć metalizująca bluzkę pod zwykły żakiet. Wtedy jedyne, co musisz zrobić, to zabrać do pracy inne buty i jesteś już gotowa na wielkie wyjście.

Jaki wpływ, waszym zdaniem, miały na kobiety ostatnie kinowe hity opowiadające o modzie – Seks w wielkim mieście i Diabeł ubiera się u Prady?

Stacy London: Myślę, że tak naprawdę dużo większy wpływ miał serial Seks w wielkim mieście niż jego kinowa wersja. Emisja tego hitu zapoczątkowała falę przemian w podejściu do mody. Ludzie zobaczyli, że bohaterki programu naprawdę żyją modą i zaczęli kojarzyć takie nazwiska, jak Manolo Blanhik, Jimmy Choo czy Christian Louboutin. Moda stała się częścią popkultury.

Czy mała czarna nadal pozostaje absolutnym numerem jeden w szafie każdej kobiety?

Stacy London: Moim zdaniem mała czarna nigdy nie wyjdzie z mody. Może przybierac różne formy i rózne kolory, może na przykład nie podkreślać talii, ale cały czas to absolutny priorytet w szafie każdej stylowej kobiety.

Czy ludzie przechodzący metamorfozy w waszym programie naprawdę dalej trzymają się waszych rad czy wracają szybko do starego wyglądu?

Clinton Kelly: Moja obserwacja jest następująca: około jednej trzeciej kobiet naprawdę trzyma się dzielnie i staje się ikoną stylu, kolejne 30 procent podchodzi do tego z większą rezerwą a jedna trzecia wszystkich bohaterek programu nie ma tyle samozaparcia i poddaje się natychmiast po tym, jak wyjdziemy z jej domu.

Jesteście prawdziwymi guru w świecie mody, ale czy Wam też zdarzały się kiedyś modowe wpadki?

Stacy London: Pracuję jako stylistka już 14 lat przez ten czas miałam naprawdę wiele wpadek. Jestem niezła w ocenianiu stylu innych, ale najtrudniej osądzić swój własny wizerunek. Kiedyś pewien stylista fryzur nałożył mi na włosy balsam do ciała, aby je wyprostować . Przyznam szczerze, że wyglądałam wtedy jak pingwin pływający w plamie oleju. Inna moja wpadka to okropny płaszcz z ogromni klapami, które wyglądały jak skrzydła pterodaktyla.

Jak się nie ubierać?
Discovery Travel & Living: poniedziałek - czwartek, godz. 21.00
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
test