Modny trend: barok w stylizacjach

Przepych i bogactwo ponownie zagościły na ubraniach i dodatkach. Inspirowane luksusowym stylem życia tkaniny i dodatki już od dawna królują na pokazach czołowych projektantów. Teraz możemy je również znaleźć na półkach popularnych sieciówek. Dzięki odważnym stylizacjom możemy wyróżnić się z tłumu i poczuć bardzo glamour.

W ślad za mistrzem przepychu i luksusu - Balmain, moda została zdominowana przez ociekające złotem tkaniny, ozdobne materiały i odważne wzory. Z pozoru trudne do zaadaptowania, z powodzeniem odnalazły się w codziennych stylizacjach. Brak wyłącznie wieczorowego charakteru sprawił, że barokowe inspiracje pojawiają się w każdej części garderoby, poczynając od bielizny, a skończywszy na futrach i dodatkach.

Zobacz też: Modne kolory: burgund i szmaragd w stylizacjach

Zobacz też: Wyraziste stylizacje z czerwienią i różem w roli głównej

Barokowy trend to gratka dla wszystkich wielbicielek odważnych stylizacji oraz dużej ilości biżuterii. Najważniejszy jest tutaj detal, coś co przyciąga wzrok. Żakardowe tkaniny, brokaty, widoczne koronki i printy przypominające ażurowe tapety to główny element barokowego stroju. Wyglądają doskonale zarówno na kobiecych, podkreślających figurę sukienkach, jak i bluzkach czy kurtkach o bardziej drapieżnym charakterze. Barokowy trend znajduje swoje ujście nie tylko w książęcym, dworskim stylu, ale także rockowym czy opartym na geometrycznych wzorach stroju. Wystarczy przełamać stylizację gładką, minimalistyczną fryzurą i nowoczesnymi dodatkami, aby nadać jej współczesny, nieoczywisty rys. Barok nie boi się przesady, dlatego złoto występuje wraz z silnie kontrastującą czernią, a błyszczące dodatki pojawiają się w parze z bogactwem tkanin.

Zobacz też: Modne płaszcze w roli głównej - nasze typy

Dzięki barokowemu trendowi można poczuć się jak księżniczka, królowa rocka albo orientalna dama. Wystarczy znaleźć własny sposób na zaaranżowanie tego stylu i odważnie korzystać z bogatego repertuaru wzorów, kolorów i dodatków. A wszystko uzupełnić oczywiście nutą złota!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)