POLECAMY

Czy wiesz jak nosić kratę? Sprawdź nasze porady!

Umiejętnie dobrana zatuszuje mankamenty oraz wyeksponuje walory sylwetki.
Czy wiesz jak nosić kratę? Sprawdź nasze porady! fot. FREE Imax/Tree
Krata to bardzo efektowny deseń, ale niestety, bardziej niż inne wymagający od nas uwagi i wyczucia proporcji. Dlatego wiele osób pochopnie z niej rezygnuje, na wszelki wypadek unikając ryzyka pomyłki. Tymczasem za pomocą umiejętnie skomponowanej kraty można ukryć mankamenty figury.

Duży biust i szerokie ramiona 

...będą dobrze wyglądały pod żakietem z kraty o niezbyt wyrazistym wzorze, np. " black watch’’ albo "glen’’. Możesz też sięgnąć po inną kratę, ale koniecznie na ciemnym tle! Unikaj kolorowej, szkockiej kraty, chyba że masz szczupłe biodra i uszyjesz z niej spódnicę lub spodnie.

jak nosić kratę
|Od lewej: Simone Rocha, Isaia, Ermanno Scervino - fot. FREE|

Szerokie biodra

Zadbaj o to, by twoje rzeczy były uszyte z kraty ułożonej ukosem. Zarówno krój, jak i wzór będa działały na twoją korzyść – optycznie wysmuklą sylwetkę. Jeśli zastanawaisz sie nad spodniami – pomyśl o subtelnym wzorze "tattersall’’. Dzięki maleńkim zlewającym się z daleka w melanż krateczkom będzie najbardziej odpowiedni. Wybieraj raczej stonowane "rozmyte’’ barwy ziemi, zdecydowanie natomiast unikaj ostrych barw.

jak nosić kratę
|Od lewej: Chanel, Daks, MSGM - fot. FREE|

Harmonijna sylwetka

Przyjrzyj się kraciastej tkaninie: jest pełna cięć i kątów. W ubraniu z takiego materiału ty cała jeseteś w krzyżujacych się liniach. Jeżeli jesteś niska i korpulentna, na pewno będzie ci lepiej w wertikalnych wzorach (z góry na dół). Wybieraj więc kratkę z modniejszymi pionowymi kreskami, np. w klasyczny rysunek zwany "glen’’. Jeśli natomiast jesteś wysoka, najkorzystniej wypadniesz w rzeczach uszytych z drobnej, oszczędniej kratki, takiej jak "houndstooth’’. 

Zobacz więcej porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)