POLECAMY

Jak kupować dżinsy?

Są praktyczne i wygodne. Odkąd awansowały na salony nosimy je od rana do wieczora.
Jak kupować dżinsy? fot. Fotolia.pl
Dżinsowe spodnie znajdziesz w każdej szafie. Są niezastąpione. Przy ich wyborze nie warto się spieszyć ani... kierować wyłącznie modą. Oto 4 punkty, którymi warto się kierować przy ich zakupie.


Jak kupować dżinsy?


1. Właściwy rozmiar

Powinny być mniej więcej o pół numeru węższe, bo podczas noszenia się rozciągają i potem nieładnie leżą, zwłaszcza na pupie. Przyda się też domieszką elastyny (przynajmniej 2%) – będą lepiej dopasowane.
 

2. Bezpieczny krój

Uważaj na niektóre fasony dżinsów. Szczególnie zdradliwe bywają biodrówki. Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas siadania nie będą odsłaniały połowy pupy, najpierw zrób w przymierzalni kilka skłonów, a następnie ukucnij przed lustrem. 
 

3. Odpowiednia długość

Na zakupy koniecznie zabierz buty, do których będziesz nosiła nowe spodnie – innej długości potrzebujesz przecież do butów na płaskim obcasie, a innej do szpilek. Unikaj zbyt długich dżinsów. Z tyłu będą ciągnąć się po ziemi, a więc szybko się wytrą i zaczną wyglądać niechlujnie. Idealna długość to ta, kiedy spodnie lekko opierają się na podbiciu stopy.
 

4. Uniwersalny kolor

Jeśli zamierzasz kupić dżinsy wyjściowe, wybieraj klasyczne, granatowe, z jak najmniejszą ilością przetarć. Zasada jest prosta: im ciemniejsze, tym bardziej eleganckie.
 

Zobacz jeszcze:

 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Nie elastyny, tylko elastanu. Wasz "stylista" powinien znać się też trochę na włóknach i tkaninach.