Moda

Witam. Mam 14 lat i bardzo interesuję się modą. W przyszłości, właściwie to już za 2 lata chciałabym iść do szkoły po której mogłabym zostać stylistką mody ale mam pewne opory, bo za bardzo nie wiem co taka stylistka robi, czym się zajmuje?
/ 30.09.2016 16:10
Moda

Witam. Mam 14 lat i bardzo interesuję się modą. W przyszłości, właściwie to już za 2 lata chciałabym iść do szkoły po której mogłabym zostać stylistką mody ale mam pewne opory, bo za bardzo nie wiem co taka stylistka robi, czym się zajmuje? Mam nadzieję, że pani mi pomoże odpowiadając na moje pytanie. Pozdrawiam serdecznie...

Klaudia

Możesz robić tak wiele różnych rzeczy, że nie sposób tutaj tego wypisać. Jedno jest pewne, musisz być przekonana, że chcesz to robić i mieć talent. Nie jest to wcale łatwy zawód, jak wielu osobom się wydaje. Trzeba mieć dobre zdrowie – czasami nic nie robisz kilka dni, a potem przez tydzień od rana do wieczora jesteś na nogach i naprawdę biegasz, trzeba mieć otwartą głowę na cały świat, na wszystkie dziedziny - nawet te które wydają ci się nieciekawe przynoszą inspirację. Większość stylistów w Polsce nie może liczyć na stałe zarobki, jest to wolny zawód.

Pozdrawiam serdecznie

Izabela Jabłonowska,stylistka