POLECAMY

Kolor złoty – jak nosić?

Niejedna z nas chciałaby błyszczeć niczym gwiazda. Niestety żadna z nas nie jest Małgorzatą Foremniak ani Julią Roberts, więc pozostaje nam inaczej wyróżnić się w tłumie. Warto też pamiętać, że to, co przystoi wielkim tego świata, nie zawsze pasuje dwudziestolatce w Warszawie. Oto kilka porad na temat tego jak nosić ubrania w kolorze złotym.
Kolor złoty – jak nosić?

Klasycznie

Nadchodzące miesiące, według projektantów mody, nie będą mogły opędzić się od stylu lat 50-tych, frędzelków, futer, a także wspominanego już właśnie złota. Kolor, ten często kojarzony jest z tandetnymi stylizacjami, dlatego trzeba postawić na zestawy klasyczne: świecimy złotem z czernią lub czerwienią. Połączenie pierwsze, o ile nie przesadzimy z błyskotkami, doda nam szyku i wprowadzi nas w klimat iście dekadencki. Drugi przypomina nieco styl królewski, dlatego wydaje się być bardziej zuchwały. Tylko dla wyrafinowanych czerwono-złotych ryzykantek.

Przeczytaj także: Jak rozpalić zmysły i nosić czerwień?

Złociście, nie perliście

Warto także zaznaczyć o jakie złoto stylistom i projektantom chodzi. To nie lekko uciszone różowe złoto, ani też uszlachetnione białe złoto, a złoto żółte, świecące niczym kolczyki naszych babć. Zbyt rozpowszechnione straciło na swej oryginalności, teraz powraca w pełnej krasie.

Niech faluje – złoto w spódnicach i sukienkach

Złoto, jako ekstrawagancja sama w sobie, utemperowała stylistów również w kwestii zastosowania go w poszczególnych częściach odzieży. Lawirować można głównie między sukniami, a spódnicami. Rzadko ktoś pozwalał sobie na inne części garderoby pokryte „promieniami słońca”. Kroje typowo kobiece mają podkreślić damską "królewskość", a nie obniżyć styl do bazarowego żakietu z błyszczącymi guzikami...

Złoto stanowczo odpada w pracy!

Kilka uwag o złocie na koniec

Noszenie złota to dosyć ryzykowna sprawa. Widmo przekupek ze Wschodu, złotych obrączek oraz zębów ciąży na nas. Jeżeli któraś z Was pozwoli sobie na założenie złotych ubrań, to nie powinna przesadzać z ich ilością: wystarczy 1 taki element garderoby.

Nie łącz złota ze srebrem!

Warto zainwestować w ubrania o odcieniu złota przygaszonego, które mniej razi w oczy, niż złoto żółte.

Przeczytaj także: Wszystko o złocie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Same bzdury.
/7 lat temu
Jakoś mnie to złoto nie przekonuje, ani złota sukienka, ani bowieszenie się bizuterią, bo to wygląd ajak dynastia, na co dzień mocno kiczowato...