sylwester, wybieg, modelka fot. FREE

Karnawałowy sposób na małą czarną

Na karnawał masz w szafie tylko małą czarną, w której wszyscy cię już widzieli? Podpowiemy ci jak przerobić ją na szałową kreację.
/ 10.11.2011 11:59
sylwester, wybieg, modelka fot. FREE


Mała czarna to świetna baza. Wystarczy tylko trochę inwencji twórczej i znajomości trendów. Nie musisz być nawet mistrzynią szycia.

Suwakomania

Suwaki to prawdziwy hit. Projekatanci sprawili, że w tym roku przestały być tylko zapięciem, stały się trendy dodatkiem. Kup więc w pasmanterii kilka najdłuższych, czarnych suwaków jakie uda ci się znaleźć i poprzyszywaj je pod kątem dookoła swojej małej czarnej.

Na kokardę
Łącz trendy! Weź najmodniejszy w tym sezonie materiał - welur (czarny dla bardziej zachowawczych, czerwony lub ostry róż, dla odważniejszych) i uszyj z niego wielką kokardę, nawet 20 centymetrową! Usztywnij ją w środku obszywając tekturę, lub druciki, które łatwo będziesz mogła wyginać i modelować. Kokardę przyszyj do jednego ramienia. Możesz też przypiąć ją z tyłu, ale wtedy powinny zwisać dwie welurowe wstęgi. W tym drugim wypadki z części materiału uszyj pasek wokół talii, będziesz wyglądała jak wspaniały, przewiązany kokardą prezent.

Tasiemiec

Wybierz w pasmanterii trzy kolory tasiemek, szerokości dwóch palców. Ten, który podoba ci się najbardziej weź też w podobnym, bledszym odcieniu. Na końcu małej czarnej przyszyj 3 tasiemki, tworząc małą tęczę, tak by twój ulubiony kolor był najwyżej. Bledszy odcień przyszyj w talii. Mała czarna będzie tanim kosztem kolorowa. Koniecznie dobierz dodatki w kolorze jednej tasiemek!

Retro-czarna

Zmień swoją małą czarną w szałową sukienkę z lat 20. W pasmanterii kupisz frędzle na tasiemce, przyszyj je kaskadowo od góry do dołu. Możesz rozświetlić kreację przyszywając na zmianę frędzle jasne i ciemne.

Na skos

Wersja dla bardziej zaawansowanych. Jeśli znasz się trochę na szyciu i przeróbkach zamień swoją mała czarną w modny asymetryczny krój. Pozbądź się jednego rękawa i rozszerz dekolt tak by z jednej strony wchodził pod pachę. Bez względu na to czy sukienka jest na ramiączka czy nie. Ta z dłuższymi rękawami będzie nawet wyglądać lepiej bo mniej standardowo.