POLECAMY

Jak zostać stylistą mody?

Jeśli chcesz zostać profesjonalną stylistką (lub stylistą) mody - przeczytaj jaki powinien być Twój pierwszy krok w tym kierunku. Nasz ekspert od stylizacji - podpowiada.
Jak zostać stylistą mody?

Chciałabym zostać stylistką. Co muszę zrobić, gdzie się uczyć, żeby moje marzenie się spełniło? Monia K. z Torunia

Za granicą czy w Polsce?

Do niedawna na zawód stylisty mody mogły pozwolić sobie osoby, które przez długie lata pracowały i zdobywały doświadczenie w branży modowej, najczęściej jako asystenci. Innym sposobem było ukończenie kursów za granicą, w Londynie, Mediolanie, gdzie jest sporo tego typu szkół i kursów. Na szczęście mamy teraz możliwość ukończenia kursu z zakresu stylizacji w Warszawie lub Krakowie.

Zobacz też: Prezenty walentynkowe dla użytkowniczek

W magazynach i na zakupach

W zawodzie stylisty pracuje wiele osób, które ukończyły historię sztuki, ASP, kierunki związane z projektowaniem czy designem. Często są to też osoby, których wykształcenie nie ma nic wspólnego z wykonywaną pracą. Tu liczy się pewien rodzaj estetycznego wyczucia, choć oczywiście wiedza z zakresu historii mody także się przydaje. Warto wiedzieć, że stylista, który doradza w zakupach powinien mieć też pewne psychologiczne zdolności.

Stylizacja to nie tylko budowanie pięknego czy konkretnego obrazka do sfotografowania, może być też w pewnym sensie leczeniem z kompleksów. Są to także dwa rodzaje, dwa kierunki tego samego zawodu. Niektórzy styliści zajmują się tylko pracą w magazynach czy w atelier fotograficznym, inni - tylko doradzaniem i zakupami i doradzaniem. Wreszcie są i tacy, którzy łączą te dwie sprawy.

Zobacz także: Styl Żmudy-Trzebiatowskiej: mała biała

Ja oczywiście polecam OSA Akademia Wizerunku. Pod okiem cenionej specjalistki – stylistki Moniki Jurczyk- dowiesz się tam na czym polega praca stylisty, personal shoppera oraz zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Masz problem  z doborem odpowiednich fasonów ubrań do sylwetki? Nie wiesz jak rozpoznać swój typ figury? Chcesz znaleźć swój styl lub poznać tajniki pracy ludzi mody? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@infornext.pl! Na Twoje pytanie odpowiedzą doświadczone stylistki i personal shopperki. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane pytania.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/3 lata temu
Chyba też bardziej poszłabym w kierunku stylizacja i wizaż. Tutaj zdecydowanie masz lepsze perspektywy i ewentualnei potem ze znalezieniem pracy też nie powinno byc zadnych problemów.
/6 lat temu
No własnie sama myslałam o tym studium , i o kierunku Protetyka i Efekty Specjalne. Moim zdaniem jesli juz decydowac sie na dobrą szkołe to własnie taka po której sam dyplom juz nam dużo da i poszukiwanie pracy nie bedzie az takie trudne.
/6 lat temu
Ja popieram tą osobę która pisała ze Studium Dziewulskich będzie najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza ze szkoła cieszy sie naprawde dobrą renomą.
POKAŻ KOMENTARZE (3)