skórzana kurtka fot. FREE Imax/Tree

Jak zadbać o skórzaną kurtkę - Porady - Trendy sezonu

Nasze porady, czyli jak zadbać o skórzaną kurtkę? Czym czyścić jak przechowywać?
Joanna Mroczkowska / 08.10.2016 07:09
skórzana kurtka fot. FREE Imax/Tree

Skórzana kurtka to ten element garderoby, w który warto zainwestować. Modele z naturalnej skóry kosztują czasem krocie, ale wtedy mogą z nami zostać przez wiele, wiele lat. A żeby tak się stało musimy zadbać o to, by materiał się nie zmęczył i przez długi czas wyglądał jak nowy. Mamy zatem dla was kilka sposobów, które możecie wykorzystać w domowej pielęgnacji.

Jak dbać o skórzaną kurtkę

Pamiętaj, że prewencja jest lepsza niż interwencja. Dlatego zabezpiecz swoją kurtkę skórzaną, czy zamszową zaraz po zakupie. W sklepach znajdziesz mnóstwo preparatów przeznaczonych do właśnie tego. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na specjalistyczne spreje wystarczy, że natrzesz ją wazeliną. Pozostawisz nasmarowaną przez jakiś czas by potem jej nadmiar zetrzeć bawełnianą szmatką.

Sprawdź więcej porad stylistów

Kiedy zmokniesz nie wycieraj kurtki ani jej nie susz. Lepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie jej do naturalnego wyschnięcia. A jak poplamisz swoją ukochaną kurtkę np. tuszem - do jej wyczyszczenia użyj bawełnianego wacika z alkoholem. Najlepiej spirytusem. Jednak jeśli plama nie zejdzie koniecznie oddaj kurtkę do specjalisty. Samej możesz nieodwracalnie zniszczyć materiał.

Jak zadbać o torebkę, by wyglądała jak nowa?

Jednak pamiętaj, że na skórzaną kurtkę nie warto dmuchać i chuchać. Oznaki używania nadają jej lepszego wyglądu. A skóra potrzebuje takie smaczku.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/08.10.2016 22:09
Używałam wazeliny ---- polecsn