Jak spakować się modnie i wygodnie

Jak spakować się modnie i wygodnie

Jak spakować się na wakacje, weekend za miastem, wyjazd służbowy? Chcesz mieć pewność, że zabrałaś wszystko, co potrzebne, ale wciąż będziesz mogła unieść walizkę? Nasze rady pomogą Ci w pakowaniu.
/ 28.09.2016 15:50
Jak spakować się modnie i wygodnie

Zastanów się, co musisz ze sobą zabrać. Zrób listę – szczegółową, podzieloną na ubrania, dodatki i kosmetyki. Jeśli lecisz samolotem – sprawdź, jaki limit bagażu obowiązuje u wybranego przez Ciebie przewoźnika.

Pakowanie powinnaś rozpocząć już kilka dni wcześniej – nie musisz zapełniać walizki, ale ten czas pozwoli Ci na wybranie tego, co chcesz ze sobą zabrać, przeszukanie Twojej szafy, zrobienie prania, dokonanie drobnych napraw (wszycie zamka, doszycie oberwanych guzików, wymiana fleków w ulubionych sandałkach, zlikwidowanie tajemniczej plamy na sukience), a także sprawdzenie, czy masz wszystko, co będzie potrzebne i ewentualne zakupy.

Sprawdź pogodę – w sieci jest wiele pogodowych serwisów internetowych, które pomogą Ci podjąć decyzję, co zabrać ze sobą. Jeśli wybierasz się w egzotyczne zakątki, poszukaj w sieci porad ludzi, którzy już tam byli. Poczytaj opinie innych, ucz się na cudzych błędach.

Jeśli zamierzasz robić zakupy, pamiętaj, by spakować się do większej torby lub walizki, zostaw miejsce na pamiątki, które chcesz ze sobą przywieźć.

Zobacz także: Jak zaplanować jesienne zakupy

Zastanów się, co masz zamiar robić na wakacyjnym wyjeździe – jeśli zamierzasz zwiedzać i dużo chodzić, zamiast trzech par szpilek spakuj dwie pary wygodnych butów (jedna para eleganckich pantofli na wysokich obcasach wystarczy). Spójrz krytycznie na listę rzeczy, które musisz zabrać – czy są na niej tylko naprawdę potrzebne rzeczy? Skreślaj, dopisuj – wciąż masz na to czas. Jeśli podczas wyjazdu służbowego czeka Cię kolacja lub ważne spotkanie, pomyśl wcześniej, co powinnaś założyć.

Bądź rozsądna – wybierz te ubrania, które lubisz i które nie sprawiają kłopotów. To, co gniecie się już od samego patrzenia, lepiej zostawić w domu. Sukienka, którą plamisz za każdym razem, nie powinna opuszczać szafy. Jeśli czeka Cię delegacja, nie musisz wozić ze sobą żelazka, w hotelu lub pensjonacie będziesz mogła wypożyczyć je na miejscu.

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą kosmetyków w małych podróżnych wielkościach. Możesz kupić takie zestawy lub puste buteleczki i pojemniczki, do których przelejesz swoje ulubione kosmetyki. W takim pojemniczku możesz zabrać także płyn do prania lub proszek. Podczas krótkich wyjazdów możesz wykorzystać jednorazowe próbki z kobiecych magazynów lub perfumerii.

Dobierz zestawy – pomyśl, jak połączyć ze sobą ubrania, tak, by nawet nosząc ciągle to samo, za każdym razem wyglądać inaczej.

Ryfka, od Szafy Sztywniary, na dziewięciodniowy wyjazd do Barcelony zabrała ze sobą 6 sztuk odzieży (kombinezon, spodnie rybaczki, t-shirt, legginsy, tunikę i maksisukienke). Oprócz tego spakowała 2 pary japonek, kapelusz i naszyjnik. Sekret tkwi w dodatkach – to one dopełniają i zmieniają stylizację.

Przy pakowaniu walizki pamiętaj o zasadzie „najcięższe na spodzie” – na dnie połóż dżinsy, kurtkę, swetry. Im wyżej, tym lżejsze i delikatniejsze rzeczy. Są różne techniki składania i pakowania ubrań – jedni składają ubrania w kostkę, inni je rolują (podobno w ten sposób chroni się je przed zgnieceniami). Puste miejsca wypełnij bielizną i skarpetkami (najlepiej w osobnych woreczkach). Z butami postąp podobnie – schowaj je w woreczkach, do wnętrza buta włóż papier, chusteczki lub szalik, w ten sposób zachowają swój kształt.

Zobacz także: Jaką sukienkę nosić latem

Najważniejsza rada - nie panikuj. Jeśli zrobiłaś listę z wyprzedzeniem, jest duża szansa, że o wszystkim pomyślałaś. Pakując się, odhaczaj kolejne rzeczy, w ten sposób zapanujesz nad chaosem. A jeśli zapomnisz pasty do zębów lub pasty, nie martw się, zawsze możesz kupić na miejscu.