modelki, turystki fot. FREE

Jak nie wyglądać na wakacjach jak typowa turystka

Nie daj po sobie poznać, że jesteś turystką - wyglądaj jak stylowa tubylka!
/ 12.06.2012 18:42
modelki, turystki fot. FREE
Nie chodź z aparatem zawieszonym na szyi, mapą i przewodnikiem. Z przewodnika dowiesz się tylko o miejscach obleganych przez turystów. Nie trzymaj się kurczowo mapy – jeśli się zgubisz, masz szanse zobaczyć to, czego nie ma w przewodniku. Możesz także poszukać w internecie ciekawych miejsc i wydrukować stronę, która potem po prostu wyrzucisz. Rób zdjęcia, ale nie pstrykaj aparatem bez prze

rwy. Może czasem warto po prostu obejrzeć coś, zamiast tylko to fotografować? Szorty, t-shirty i bluzy są niewątpliwie wygodne, ale mało eleganckie. Załóż ciuchy, które są o wiele bardziej szykowne, a równie komfortowe – ciemne dżinsy, top i lekką marynarkę. Jeśli jest bardzo ciepło, zamiast dżinsów załóż lniane spodnie lub nie za krótką spódnicę (niektórych kościołów nie wolno zwiedzać w mini i z odkrytymi ramionami).

Zapomnij o sportowych butach, ortopedycznych sandałach czy klapkach-japonkach. O wiele bardziej kobieco poczujesz się, jeśli założysz wygodne mokasyny lub modne w tym sezonie, delikatne sandałki.

Zostaw w domu czapkę z daszkiem, plecak i saszetkę na dokumenty. Jeśli jest słonecznie, zamiast czapki załóż modny kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Wszystkie potrzebne rzeczy z pewnością zmieścisz w normalnej torebce.

Staraj się mówić w języku kraju, który zwiedzasz. Naucz się kilku podstawowych zwrotów. Nie bój się, że ktoś wyśmieje twój akcent. Miejscowi docenią starania i będą bardziej pomocni.

A co założyć by w drodze na wakacje czuć się komfortowo? Dowiedz się w czym wygodnie podróżować.