POLECAMY

Jak dobrze prezentować się na plaży?

Poznaj kilka modowych zasad, dzięki którym dobrze zaprezentujesz się na plaży. Dowiedz się, jakie modele kostiumów kąpielowych najbardziej zniekształcają sylwetkę, czym podkreślać swoje atuty i jak kształtować prawidłową postawę.

plaża, bikini

fot. Fotolia

Zrezygnuj z trójkątów

Stanik kostiumu kąpielowego z miseczkami w kształcie trójkątów bez konstrukcji podtrzymującej biust tylko podkreśli niedoskonałości twojej budowy. Tego typu biustonosze mogą tylko chyba nosić kobiety z idealnie wykonanymi implantami, gdzie wszystko jest na swoim miejscu. Wybieraj staniki, które poprawią wizualnie twój biust i dobrze go podtrzymają.

Sportowy kostium pozostaw na kryty basen

Jeśli jesteś zwolenniczką kostiumów jednoczęściowych, pamiętaj, aby nie zakładać na plażę jednoczęściowych kostiumów sportowych, które nie mają wbudowanej konstrukcji miseczek. Takie kostiumy tylko nieestetycznie spłaszczą twój biust i popchną go ku dołowi. Cała sylwetka stanie się kwadratowa, tracąc linię talii. Na plażę wybieraj jednoczęściowy kostium z wbudowanym stanikiem z fiszbinami. Wymodeluje on i dobrze podtrzyma twoje piersi. Możesz też wybrać modne tankini, czyli połączenie topu z figami.

Polecamy: Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe

Uważaj ze stanikiem bandażowym

Biustonosz bandażowy bez konstrukcji miseczek spłaszcza piersi i uwydatnia ich mankamenty. Ponadto w żaden sposób nie podtrzymuje piersi i krępuje ruchy.  Jeśli marzy ci się jednak taki typ stanika kąpielowego, wybieraj modele z wbudowaną konstrukcją miseczek z fiszbinami. Zyskasz komfort i efektowny wygląd.

Praktyczne pareo

W twoim zestawie plażowym nie powinno zabraknąć dużej, zwiewnej, plażowej chusty czyli pareo. Wyczarujesz z niego sukienkę, bluzkę czy spódnicę. Dzięki niemu doskonale ukryjesz mankamenty swojej figury i podkreślisz jej atuty.

Polecamy: Jak wiązać pareo

Naucz się poprawnej postawy

Nie garb się – pewnie nie raz słyszałaś to od swoich rodziców. Czas nauczyć się prawidłowej postawy. Wciągnij brzuch (ale bez przesady), wyprostuj plecy i ściągnij łopatki. W takiej pozycji będziesz wydawała się szczuplejsza i wyższa o kilka centymetrów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Aby dobrze wyglądać i czuć się na plaży polecam też lekkostrawną dietę owocowo-warzywną - od razu czuje się lżej i szczuplej co równa się atrakcyjniej.