Duży biust

Jak dobrać stanik do dużego biustu?

Poznaj zasady brafittingu w odniesieniu do dużego biustu, zastosuj je w praktyce i popraw swój komfort życia. Dobrze dobrany stanik odciąży twój kręgosłup, poprawi wygląd piersi i sprawi, że nabierzesz większej pewności siebie. Sprawdź, to naprawdę działa!
/ 06.06.2018 12:35
Duży biust

Duże piersi potrzebują odpowiedniego podtrzymania w każdej sytuacji, dlatego wybór dopasowanej bielizny jest niezwykle ważny. Warto zainwestować w model biustonosza, który nie tylko będzie ładnie eksponował nasz dekolt, ale również utrzyma biust w ryzach, zapewniając nam komfort i proporcjonalny wygląd.

Problemy z wyborem stanika dla dużego biustu

U kobiet o dużym biuście najlepiej sprawdzają się staniki o szerokich ramiączkach i zabudowanych miseczkach, które prawidłowo podtrzymują piersi i zapewniają równomierne rozłożenie ich ciężaru. Kobiece piersi są niezwykle elastyczne i podatne na deformacje. Dlatego też źle dobrany biustonosz, zwłaszcza w przypadku większego biustu, może nie tylko powodować dyskomfort, ale też negatywnie wpłynąć na wygląd naszych piersi. Tak może być np. w przypadku zakupu biustonoszy bez pleców. Wybierajmy je tylko z pomocą brafitterki.

Co więcej, wieloletnie katowanie piersi źle niedopasowanym stanikiem sprawia, że ich skóra rozlewa się pod pachy, w wyniku czego nasz biust znacznie się zmniejsza. Jak zauważyły czytelniczki bloga Stanikomania, wiele kobiet noszących miseczkę większą niż D ma problem z zakupem biustonosza. Zbyt wąskie lub zbyt szerokie fiszbiny, źle wyprofilowane miseczki i rozciągliwe obwody spędzają sen z powiek wielu obdarzonym obfitym biustem kobietom. Od wielu lat panuje błędne przekonanie, że biustonosze produkowane w większych rozmiarach są nudne i pozbawione wyrazu. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama wygodnych modeli w różnych kolorach i o różnych krojach. Biustonosze dla kobiet z dużym biustem kuszą już nie tylko brafitterskimi rozwiązaniami, ale również są atrakcyjne wizualnie.

Biustonosz push-up - dobieramy rozmiar

Cechy idealnego stanika dla dużego biustu

Im większy biust, tym większe wyzwanie. Dobór idealnego stanika jest niezwykle trudnym zadaniem, przed zakupem warto więc skorzystać z rad doświadczonej brafitterki. – Dobrze dobrany biustonosz idealnie zbiera piersi i podtrzymuje je we właściwym miejscu. Większość kobiet, którym pomagam w wyborze stanika jest zaskoczona tym, jak ładnie może wyglądać ich biust w biustonoszu dobranym według zasad brafittingu. Moje klientki zauważają też, że już po kilku miesiącach noszenia dobrego stanika poprawia się wygląd ich piersi – mówi Magdalena Kasprzyńska, brafitterka producenta bielizny Dalia.

Najważniejsze w wyborze biustonosza dla dużego biustu jest zmierzenie swojego obwodu pod biustem. Wiele kobiet jest przekonanych, że biust jest podtrzymywany przez ramiączka, podczas gdy w rzeczywistości trzyma się on właśnie na obwodzie.

  • Warto więc zadbać o to, by obwód był idealnie przylegający, nawet po zapięciu na najluźniejszą haftkę. Dzięki temu unikniemy przesuwania się stanika ku górze i nieestetycznych fałdek na plecach, a przede wszystkim utrzymamy piersi we właściwym miejscu.
  • Fiszbiny dobrego stanika powinny przylegać do klatki piersiowej dokładnie w miejscu, gdzie zaczyna się pierś, a ich końce powinny celować w środek pachy.
  • Linia piersi w biustonoszu powinna być gładka – krawędzie miseczek nie mogą dzielić biustu na pół.

Posiadaczki dużego biustu, które już dokonały zakupu odpowiedniego dla ich piersi stanika mogą odetchnąć z ulgą. Większe piersi dzięki odpowiednio dobranemu biustonoszowi odzyskają swój kształt i staną się mniej obwisłe. Pomoże on także wyeksponować pełny biust, nie tylko poprawiając proporcje i figurę jego właścicielki, ale również podnosząc samoocenę i pewność siebie.

Dobór biustonosza po mastektomii

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/16.01.2015 10:22
Dobranie stanika to nie jest tak duży problem, co kupowanie ubrań. To dopiero jest wyzwanie, żeby źle nie wyglądać. Trzeba wiedzie, które marki są dedykowane kobietom takim jak my. Jak już się wie, że są takowe, np. biubiu to już jest człowiek bardziej spokojny o to.