Duży biust

Jak dobrać stanik do dużego biustu?

Poznaj zasady brafittingu w odniesieniu do dużego biustu, zastosuj je w praktyce i popraw swój komfort życia. Dobrze dobrany stanik odciąży twój kręgosłup, poprawi wygląd piersi i sprawi, że nabierzesz większej pewności siebie. Sprawdź, to naprawdę działa!
/ 06.06.2018 12:35
Duży biust

Duże piersi potrzebują odpowiedniego podtrzymania w każdej sytuacji, dlatego wybór dopasowanej bielizny jest niezwykle ważny. Warto zainwestować w model biustonosza, który nie tylko będzie ładnie eksponował nasz dekolt, ale również utrzyma biust w ryzach, zapewniając nam komfort i proporcjonalny wygląd.

Problemy z wyborem stanika dla dużego biustu

U kobiet o dużym biuście najlepiej sprawdzają się staniki o szerokich ramiączkach i zabudowanych miseczkach, które prawidłowo podtrzymują piersi i zapewniają równomierne rozłożenie ich ciężaru. Kobiece piersi są niezwykle elastyczne i podatne na deformacje. Dlatego też źle dobrany biustonosz, zwłaszcza w przypadku większego biustu, może nie tylko powodować dyskomfort, ale też negatywnie wpłynąć na wygląd naszych piersi. Tak może być np. w przypadku zakupu biustonoszy bez pleców. Wybierajmy je tylko z pomocą brafitterki.

Co więcej, wieloletnie katowanie piersi źle niedopasowanym stanikiem sprawia, że ich skóra rozlewa się pod pachy, w wyniku czego nasz biust znacznie się zmniejsza. Jak zauważyły czytelniczki bloga Stanikomania, wiele kobiet noszących miseczkę większą niż D ma problem z zakupem biustonosza. Zbyt wąskie lub zbyt szerokie fiszbiny, źle wyprofilowane miseczki i rozciągliwe obwody spędzają sen z powiek wielu obdarzonym obfitym biustem kobietom. Od wielu lat panuje błędne przekonanie, że biustonosze produkowane w większych rozmiarach są nudne i pozbawione wyrazu. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama wygodnych modeli w różnych kolorach i o różnych krojach. Biustonosze dla kobiet z dużym biustem kuszą już nie tylko brafitterskimi rozwiązaniami, ale również są atrakcyjne wizualnie.

Biustonosz push-up - dobieramy rozmiar

Cechy idealnego stanika dla dużego biustu

Im większy biust, tym większe wyzwanie. Dobór idealnego stanika jest niezwykle trudnym zadaniem, przed zakupem warto więc skorzystać z rad doświadczonej brafitterki. – Dobrze dobrany biustonosz idealnie zbiera piersi i podtrzymuje je we właściwym miejscu. Większość kobiet, którym pomagam w wyborze stanika jest zaskoczona tym, jak ładnie może wyglądać ich biust w biustonoszu dobranym według zasad brafittingu. Moje klientki zauważają też, że już po kilku miesiącach noszenia dobrego stanika poprawia się wygląd ich piersi – mówi Magdalena Kasprzyńska, brafitterka producenta bielizny Dalia.

Najważniejsze w wyborze biustonosza dla dużego biustu jest zmierzenie swojego obwodu pod biustem. Wiele kobiet jest przekonanych, że biust jest podtrzymywany przez ramiączka, podczas gdy w rzeczywistości trzyma się on właśnie na obwodzie.

  • Warto więc zadbać o to, by obwód był idealnie przylegający, nawet po zapięciu na najluźniejszą haftkę. Dzięki temu unikniemy przesuwania się stanika ku górze i nieestetycznych fałdek na plecach, a przede wszystkim utrzymamy piersi we właściwym miejscu.
  • Fiszbiny dobrego stanika powinny przylegać do klatki piersiowej dokładnie w miejscu, gdzie zaczyna się pierś, a ich końce powinny celować w środek pachy.
  • Linia piersi w biustonoszu powinna być gładka – krawędzie miseczek nie mogą dzielić biustu na pół.

Posiadaczki dużego biustu, które już dokonały zakupu odpowiedniego dla ich piersi stanika mogą odetchnąć z ulgą. Większe piersi dzięki odpowiednio dobranemu biustonoszowi odzyskają swój kształt i staną się mniej obwisłe. Pomoże on także wyeksponować pełny biust, nie tylko poprawiając proporcje i figurę jego właścicielki, ale również podnosząc samoocenę i pewność siebie.

Dobór biustonosza po mastektomii