POLECAMY

Sprawdź jak dobrze dobrać kolczyki do kształtu twarzy

Niby ozdoba, a może wiele zdziałać. Zobacz, jakie modele pasują do twojej twarzy.
Sprawdź jak dobrze dobrać kolczyki do kształtu twarzy fot. FREE Imax/Tree

Przy ich wyborze kieruj się zasadą odwrotności, by dzięki ozdobom w uszach odwrócić uwagę od najbardziej rzucających się w oczy cech twarzy. Dobrze dobrane kolczyki sprawią, że będzie wyglądała bardziej harmonijnie.

Twarz okrągła

Wysmuklą ją wiszące, sięgające nawet do połowy szyi kolczyki. Najlepiej sprawdzą się te o owalnym lub prostokątnym kształcie lub o nieregularnej formie. Powinno się natomiast unikać kół, bo nawiązuja do kształtu twarzy.

Twarz kwadratowa

Mocne kości żuchwy złagodzą długie, ale niezbyt cienkie kolczyki. Idealne będą kaskadowo ułożone koraliki lub zebrane w grona paciorki. Niekorzystne będą ozdoby o kanciastych, geometrycznych kształtach.

jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy
|Od lewej: Betsy Johnson, Roberto Cavalli, Oscar de la Renta|

Twarz trójkątna

To twarz, której przyda się  nieco objętości u dołu, dlatego korzystnie prezentować się będą kolczyki w kształcie łezki lub trójkątów z podstawą u dołu. Równie dobre będą też większe kółka. Zły wybór to sporych rozmiarów  wkręty, oraz modne ostatnio kolczyki – nausznice, które zdobią górną część ucha.

Twarz owalna

Taki kształt nie wymaga korekty, dlatego ozdobią ją nawet niewielkie wkręty. Śmiało można też eksperymentować z większymi formami – z pewnością nie popsują doskonałych proporcji.

Przeczytaj też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)