POLECAMY

W ten sposób niszczysz swoje ubrania. Zaskoczona?

Na pewno niektóre z tych rzeczy robisz na co dzień
W ten sposób niszczysz swoje ubrania. Zaskoczona? fot. Fotolia

Wiele z nas przywiązuje wielką wagę do swoich ubrań i dba o ich wygląd. Wiele też nie zwraca większej uwagi na ich stan i traktuje je bardzo rzeczowo. Dla jednych i drugich mamy kilka porad jak zmienić swoje codzienne nawyki tak by nie niszczyć i trzymać dobrą kondycję tkanin.

W jak sposób niszczysz ubrania?

Najczęściej dzieje się to przy praniu. Część z was zapomina zapewne by wywinąć na lewą stronę dżinsy i resztę ubrań, dzięki czemu zachowamy lepszy stan kolorów. Ponadto przy wrzucaniu rzeczy do pralki powinnyśmy zawsze zapinać rozporki i guziki. Ile z was o tym pamięta?

Na pewno wiele z was ubrania po treningu wrzuca od razu do kosza na pranie. Niestety specjaliści radzą by najpierw je przesuszyć. Unikniemy dzięki temu czasem trudnego do pozbycia odoru.

jak dbać o ubrania

Są wakacje i wiele z was na pewno kojarzy sytuację wyżymania strojów kąpielowych. W ten sposób niszczymy materiał! By osuszyć najlepiej połóż na płasko kostium między 2 warstwy ręcznika i przygnieć.

Pranie chemiczne

Najgorsza praktyka to używanie drucianych wieszaków po praniu chemicznym. Cienkie krawędzie bardzo niszczą i zniekształcają ubrania. Przynosząc ubrania z pralni powinniśmy od razu wyjąć je z folii. W ten sposób ubrania będą oddychać.

Więcej porad stylisty:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)