przerażona kobieta fot. FREE Imax/Tree

Jak dbać o bieliznę - Porady - To ciekawe

Te drobnostki mogą powodować poważne problemy
Joanna Mroczkowska / 30.08.2016 05:07
przerażona kobieta fot. FREE Imax/Tree

Nie ma bardziej intymnej części garderoby jak bielizna. To ona jest najbliżej ciała i to o nią powinnyśmy najbardziej dbać. W tekście przytoczymy kilka bieliźnianych zbrodni, które kobiety najczęściej popełniają. Wy zróbcie rachunek sumienia i sprawdźcie czy należycie do tej właśnie grupy.

Jak dbać o higienę intymną?

Czy zdarza wam się po zajęciach na siłowni czy treningu fizycznym nie zmienić bielizny? Spieszycie się - wykąpiecie się już w domu - Znacie taką sytuację? Pamiętajcie, że grzyby i bakterie uwielbiają ciepłe i wilgotne środowisko. Właśnie dzięki takiemu drobnemu zaniedbaniu możecie nabawić się problemów np. z układem moczowym.

Ładna nie znaczy komfortowa?

A może kupując bieliznę wybieracie seksowne koronki, połyskującą satynę? Wszystkie uwielbiamy seksowne majteczki jednak pamiętajcie, że oprócz walorów estetycznych, reszta to samo zło. Najlepsza bielizna to taka, która przepuszcza powietrze. Całe szczęście, że marki coraz częściej proponują wyjątkowe modele z naturalnych materiałów. 

Dodaj sobie pewności siebie w sytuacjach intymnych

Na pewno wiele z was stawia na stringi. Wbrew pozorom są wygodne i nie odznaczają się na ubraniach. Niestety lekarze alarmują, że majtki w tym stylu są najczęstszym powodem infekcji. To właśnie cienki pasek majtek jest pewnego rodzaju pomostem, może przenosić np. bakterie E. Coli. Dlatego jeśli nie możecie się przekonać do innych krojów, zmieniajcie stringi codziennie i na pewno w nich nie śpijcie!

Bielizna, która pozostawia ślady...

Ostatnią zbrodnią jakie kobiety często popełniają względem bielizny jest nieodpowiedni wybór rozmiaru. Jeśli bielizna zostawia ślady po zdjęciu znaczy, że są zwyczajnie za małe. Właśnie przez to możecie nabawić się wysypek i otarć. Ponadto zbyt obcisłe majtki mogą prowadzić do wstydliwych infekcji.

Które z powyższych sytuacji znacie z własnego doświadczenia? Może zatem warto zmienić przyzwyczajenia... dla własnego dobra? :)))