POLECAMY

Halka dla kobiety dojrzałej - nie tylko w operze

Czy kobieta dojrzała powinna nosić halkę? Czy halki są nadal modne? Przypominamy Wam o często zapomnianej, a jakże przydatnej części garderoby eleganckiej kobiety.
Halka dla kobiety dojrzałej - nie tylko w operze

Halka to nie tylko słynna opera Stanisława Moniuszki, lecz również praktyczny wymiar naszej bieliźnianej garderoby. Eleganckie wyjścia lubią halkę, gdyż bez niej nawet najbardziej elegancka kreacja może wypaść mało szykownie, niwecząc nasze zabiegi uzyskania niepowtarzalnego wyglądu.

Zobacz też: Stylowa seniorka w domu, w pracy i w plenerze

Zobacz też: Stylowa 50-tka - jak wyglądać modnie i młodo?

Haleczki, halki, niezwykle cenny element z damskiej bieliźniarki jest szczególnie doceniany przez starsze pokolenie i modne seniorki. Czy słusznie? Ten rodzaj bielizny cechuje wyjątkowa  funkcjonalność, bo garderoba noszona na zewnątrz naturalnie się układa, nie przywierając do ciała, zapobiegając jednocześnie elektryzowaniu się tkaniny. Niekiedy zastępuje podszewkę sukienki lub spódnicy. Takie rozwiązanie odpowiada zazwyczaj każdej kobiecie i to niezależnie od metryki.

Modne halki

Halki: 1) Esotiq 2) H&M 3) Esotiq

Zobacz też: Figura modnej seniorki - tuszujemy mankamenty

Halki wykonane są najczęściej z jedwabiu, milanezu, wiskozy, satyny lub tiulu. Do wyboru mamy kilka rodzajów:

  • pełne - najlepsze w kolorze ciała, niewidoczne nawet pod przezroczysta sukienką, na prostych ramiączkach (krótszych lub dłuższych), z koronką lub bez. Najbardziej uniwersalne są modele bez koronki, która może odznaczać się na gładkiej tkaninie noszonej na zewnątrz.
  • krótkie - sięgające zazwyczaj do pół uda, mniej dopasowane do figury niż pełne, dłuższe halki. Często wzorzyste, noszone niekiedy jako bielizna nocna.
  • półhalki - zaczynające się od talii, pełniące funkcje podszewki. Najpopularniejsze w kolorach: białym, cielistym, czarnym
  • bez ramiączek - popularne od lat sześćdziesiątych, zakładane zwykle do sukienek bez ramiączek
  • ze skosu - wykonane z krojonego w ten sposób materiału dzięki czemu nie okręcają się na sylwetce

Zobacz też: Moda dla dojrzałych kobiet - bal, gala i impreza

Pamiętajmy więc o halkach nie tylko do opery. Nośmy je na co dzień, gdyż szeroka oferta dostępna na rynku pozwala dopasować indywidualne zapotrzebowanie na wzór, kolor i fason w zależności od nastroju i okazji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)