Gotowe zestawy do pracy i na co dzień

Jeśli znowu nie masz się w co ubrać do pracy, zobacz koniecznie nasze stylizacje! Okazuje się, że oprócz czerni i bieli masz sporą gamę barw do wykorzystania, a także wiele modnych fasonów. Polecamy!

Profesjonalne i restrykcyjne stylizacje

Służbowy dress code rządzi się różnymi prawami - wiele zależy od miejsca, w którym pracujemy. Bezpośredni kontakt z klientem zobowiązuje nas do bardziej restrykcyjnej etykiety w zakresie ubioru. Duet czerni z bielą to najbardziej popularny set odzieżowy w przypadku osób, których praca nierozerwalnie związana jest ze stosowaniem się do ścisłego dress-code’u.

Stylizacja do pracy

W grę mogą wchodzić również popiele, granat, a niekiedy także odcienie ecru. Stylizacje bazujące na tej kolorystyce uważane są za poważne, budzące respekt i świadczą o dużym szacunku wobec wykonywanej pracy i osób, z którymi obcujemy służbowo.

Zobacz też: Polskie gwiazdy i celebrytki w futrzanych czapach

Dla pracowników back office i wolnych zawodów

Pracownicy tak zwanego back office, mogą pozwolić sobie na nieco więcej swobody, choćby w kwestii kolorystyki. Niektóre zawody nie mają aż tak sztywnego dress code'u i wówczas, choć nie wszystko jest dozwolone, na wiele można sobie pozwolić.

Stylizacja do pracy

Zobacz też: Marilyn Monroe - ikona stylu

Schludne i estetyczne zestawy ubraniowe

Istotne jest na pewno, by wyglądać schludnie i estetycznie, nie decydować się na barwy jednoznacznie krzykliwe, a także, by nie szokować nieadekwatnymi fasonami. Dekolty i wycięcia zarezerwujmy na wieczorne wyjścia, natomiast w biurze postawmy na dobrze pojmowaną prostotę i kobiecą elegancję.

Stylizacja do pracy

Zobacz też: Nietwarzowe nakrycia głowy polskich gwiazd (foto!)

Elegancja niejedno ma imię

Należy też pamiętać, że elegancja niejedno ma imię i niekoniecznie musi oznaczać rygorystyczną ascezę w kwestii doboru barw. Intensywne akcenty w postaci dodatków przy stonowanej całości nie powinny nikogo razić.

Stylizacja do pracy

Zobacz też: Ola Hamkało - bezpretensjonalny styl

Co ubrać w "casual friday"?

W tzw. casual friday czy "jeans day" możemy wyglądać bardziej sportowo lub wręcz weekendowo. Ale warto mieć kilka gotowych pomysłów na ten dzień tygodnia zawczasu. Często bowiem się zdarza, że gdy w naszej szafie dominują modowe mudurki i uniformy zupełnie tracimy głowę, gdy trzeba ubrać się bardziej na luzie. Wówczas efektownym rozwiązaniem może być koszula z modnym detalem i zwykłe jeansy.

Stylizacja do pracy

Życzymy udanego tygodnia w pracy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 lat temu
Gotowe zestawy ubrań można tworzyć na takiej fajnej stronie jak http://urstyle.pl :D
/7 lat temu
Bardzo dobry pomysł :)
/7 lat temu
Bardzo fajny artykuł w formie konkretnych porad ;) Wiele dziewczyn ma problemy z dobraniem stroju do pracy, zwłaszcza na początku ;) a może artykuł z poradami na rozmowę o prace w zależności od formalności stanowiska? :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)