POLECAMY

Wybierz odpowiedni fason dżinsów i... pozbądź się kompleksów!

Właściwie dobrany model spodni pomoże ci skutecznie zatuszować niedoskonałości figury i wyeksponuje twoje atuty.
Wybierz odpowiedni fason dżinsów i... pozbądź się kompleksów! fot. ONS.pl/kolaż polki.pl
Dobranie odpowiedniego fasonu dżinsów pomoże ci poczuć się pewnie i kobieco. Sprawdź, jakie dżinsy są najlepsze dla twojej figury!


Jak odpowiednio dobrać fason dżinsów?


Krótkie nogi – spróbuj "wydłużyć’’

Ten efekt osiągniesz w spodniach z dość wysoką talią i nieco przedłużonymi nogawkami (zachodzącymi na buty, dla lepszego efektu – na wysokich obcasach). Nogi optycznie wydłużają także ozdoby wzdłuż szwu (np. lampasy, nity), pionowe przetarcia oraz ukośnie naszyte kieszenie.

Unikaj dżinsów o modnej długości 3/4, biodrówek, z nisko opuszczonym krokiem. Pamiętaj! Nie wywijaj nogawek, ten zabieg skraca nogi.
 

Szerokie biodra –  optycznie wymsuklij

Przede wszystkim szukaj spodni o lekko podwyższonym stanie, które uwzględniają różnicę pomiędzy wąska talią, a szerokimi biodrami. Luźne nogawki, lekko rozszerzające się ku dołowi wyrównają proporcje sylwetki. Kieszenie na bokach ud odwrócą uwagę od szerokich bioder. 

Absolutnie nie wskazane przy budowie gruszki są biodrówki, spodnie rurki oraz te z obcisłymi nogawkami zwężającymi się ku dołowi. 
 

Krągłe pośladki – spraw, by wydawały się mniejsze.

Wybieraj niezbyt obcisłe spodnie o prostym, klasycznym fasonie i lekko rozszerzających się nogawkach (mogą być modnie podwinięte). Ważne w tym przypadku są tylne kieszenie. Powinny być duże i umieszczone dość blisko siebie. 

Nie daj się skusić na niskie biodrówki bez paska, ani na fasony bez tylnych kieszeni lub z kieszeniami z patką. Modne obecnie modele z szeroko i nisko umieszczonymi tylnymi kieszeniami też nie są wskazane.
 

Zobacz też:

 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)