POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać szpilki?

Buty na wysokim obcasie od lat są pożądane przez kobiety. Jak wybrać te doskonałe? Oto kilka zasad.

Wybierz się do odpowiedniego sklepu w zależności od tego czy w danym momencie posiadasz więcej gotówki czy też nie. Bardzo tanie buty znajdziemy na targu, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo takie buty mogą uwierać, odparzać i szybko się psuć. Więc lepiej zaoszczędzić. Buty w średniej cenie znajdziemy w CCC czy H&M. W sklepach tego typu buty są praktycznie na każdą kieszeń, a są modne i można trafić naprawdę na jakieś cudeńka. Najdroższe to oczywiście od projektantów jak np. Blahnik czy Louboutin. Ich buty są skonstruowane tak, że nawet 15-centymetrowe szpilki można nosić cały dzień.

Wiadomo - im wyższe tym bardziej niewygodne dla stóp, łydek i czasami niestety pupy. Dlatego wysokie szpilki wybierajmy tylko na wieczorne wyjścia, a jeśli koniecznie chcemy być 15 cm nad ziemią, wybierzmy wygodniejsze koturny. Na co dzień najlepsze są buty na obcasie ok. 6/7cm. Ostatnio bardzo modne są też te na kaczuszce, ale tych do obcasów nie zaliczamy.

Oczywiście w sklepie wybierzesz te, które ci się podobają. Koniecznie je przymierz i przejdź w nich kilka a nawet kilkanaście kroków. Przy wyborze ważne jest (na co zwróć uwagę!) z jakiego materiału jest but (jeśli coś sztucznego to prawdopodobnie może odparzać) i jak jest skonstruowany (im więcej "zabudowany" tym lepiej się chodzi). Buty z paseczkiem na palcach i kostce są dobre dla kobiet, które lubią się męczyć lub/i bardzo wolno chodzić. Jeśli w mierzonych właśnie szpilkach wygodnie się chodzi - bierz!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)