POLECAMY

Czy wiesz jak wiązać chusty?

Chusta jest praktyczna, gdyż w chłodne dni  chroni  nas przed zimnem, wiatrem, słońcem i pomaga utrzymać włosy. Należy tylko opanować jej wiązanie.
Czy wiesz jak wiązać chusty?

W chłodniejsze dni chustę można zarzucić na ramiona lub owinąć ją wokół szyi tak, aby jej końce swobodnie zwisały. Można też założyć złożoną po przekątnej chustę kwadratową lub trójkątną na sposób kowbojski tzn. związać jej dwa końce z tyłu szyi.Takie założenie chusty podkreśli sportowy styl ubioru.

Dłuższy szalik składamy na pół. Zakładamy go na szyję ,tak by z jednej strony zwisały dwa końce, z drugiej pętla. Przełóż przez pętle dwa końce i luźno zaciśnij przy szyi. Szalki albo chustka zawiązana na kokardę z pewnością doda nam kobiecości. Z szala można zrobi się formę ozdobnego naszyjnika. W tym celu zakładamy  szal na szyję. Prawy jego koniec przekładamy przez lewe ramię do tyły lub obydwa końce przekładamy na plecy.

Wychodząc na plażę, chustę obwiązujemy  jak sukienkę pod pachami lub wokół bioder. Wybieramy materiały zwiewne i barwne. Mała chusteczka  może zastąpić nam opaskę. Uformować ją można jako bandamę lub kokardkę. eżeli mamy odrobinę fantazji możemy do niej doczepić ozdobnyy kwiat lub ciekawą broszkę. Można również chusty zrobić  turban,który n tylko sprawdzi się na plaży, ale uchroni włosy przed deszczem.

Ciekawy sposób wiązania chustki w stylu rockabilly pokazała  Beyonce w teledysku "Why don't you love me". Do tego typu wiązania należy odpowiednio się uczesać, czyli natapirować grzywkę i upiąć spinką do góry. Resztę włosów spiąć w kok do góry. Następnie  trójkątną chustę, wiąże się z przodu nad czołem, a pozostały róg ukryć w tym wiązaniu. Całość można jeszcze umocować spinkami i lakierem.

 Praktycznie wszystkie wzory chust są modne. Na topie są również apaszki w grochy, kwieciste chusty lub w szkocką kratę.   Seksownie będzie wyglądał materiał przeplatany złotą lub srebrną nitką.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)