POLECAMY

Czy wiesz jak ustalić rozmiar stanika?

Prawidłowo dobrany rozmiar stanika sprawia, że biust odpoczywa i jest ładnie wyeksponowany. Żeby wybrać odpowiedniej wielkości biustonosz, powinnaś znać dwa wymiary – obwód klatki piersiowej pod biustem i rozmiar miseczki. Jak je zmierzyć?
Czy wiesz jak ustalić rozmiar stanika? fot. Czy.wieszjak.pl

Zapamiętaj co oznaczają oznaczenia na metce, np. 75 B. Liczba na to obwód twojej klatki piersiowej pod biustem, a literka to rozmiar miseczki. Najmniejsza to A.

Biustonosz powinien być dopasowany zarówno w obwodzie pod biustem jak i w obwodzie w biuście.

Weź centymetr krawiecki i zmierz się na wydechu pod biustem. Nie zaokrąglaj zapisanej wartości do najbliższego standardowego rozmiaru!

Następnie zmierz się luźno w najszerszym miejscu w biuście (na piersiach).

Od obwodu pod biustem odejmij 3 centymetry (jeżeli masz więcej tłuszczyku na żebrach, nawet 5 cm), ponieważ stanik z czasem rozciąga się i staje się luźniejszy. Poza tym biust podtrzymuje przede wszystkim obwód pod piersiami ( nie ramiączka), dlatego stanik w tym miejscu powinien być ciaśniejszy.

Rozmiar miseczki – ustalisz go odejmując mniejszy obwód od większego. Jeżeli różnica między obwodami wynosi ok. 10-11 cm - masz miseczkę A; 12-14 cm - miseczka B; 14-16 cm – C, 16,5 – 19 cm – D i tak dalej, aż do R. W stanikach produkcji polskiej rozmiar miseczki rośnie co 2 cm.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)