POLECAMY

Czy wiesz jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

To, co masz na sobie pokazuje, jaką jesteś osobą. Szczególnie ważne jest to na rozmowie kwalifikacyjnej.

Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną dostosuj swój ubiór do stanowiska, na które aplikujesz. W każdej jednak sytuacji  musisz być ubrany schludnie i czysto.

Jeśli jesteś kobietą wybierz kostium - szary, czarny, granatowy czy brązowy. Twoja spódnica nie powinna być krótsza niż do kolan, zaś bluzka powinna być w jasnych kolorach. Buty powinny mieć zasłonięte palce i pięty. Nie można mieć na sobie rzucającej się w oczy biżuterii, zaś makijaż powinien być delikatny, a włosy związane.

Mężczyźni powinni ubrać klasyczny garnitur (czarny, szary, granatowy) z koszulą z długim rękawem w kolorach jasnych. Obowiązkowo każdy pan na rozmowie kwalifikacyjnej powinien mieć dobrze zawiązany krawat i czyste buty. Bardzo ważne jest, aby ogolić się przed spotkaniem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
zgadzam sie z rozmowca. Na jaka rozmowe dobieramy odpowiedni stroj. Lecz ogolna zasada - zawsze elegancko ubranym. bo na budowe rowniez trzeba dbac o wyglad.
/8 lat temu
nie do konca sie zgadzam z tym co napisalas moim zdaniem podstawowym kryterium wybioru ubioru na rozmowe kwalifikacyjna jest branza do ktorej aplikujemy. nie wyobrazam sobie aby na rozmowe kwalifikacyjna do banku nie zalozyc garnituru / kostiumu... co innego branza informatyczna / internetowa...