POLECAMY

Czy wiesz jak suszyć płaszcz z wełny?

Często wydaje nam się, że suszenie przemoczonych rzeczy nie wymaga specjalnej wiedzy. Zdanie na ten temat zmieniamy, kiedy zdejmujemy wysuszoną odzież i okazuje się, że jest mniej lub bardziej zdeformowana i nie nadaje się do chodzenia. Jak temu zapobiec?

Pamiętajmy, że odzież z wełny wymaga specjalnej pielęgnacji. Jeśli więc zdarzy nam się, że wrócimy do domu w przemoczonym płaszczu czy marynarce, pierwsze, co powinniśmy zrobić, to szybko go zdjąć i powiesić za ramiączka. Nie zapominajmy, że muszą być one nieco grubsze niż pozostała część ubrania. Jeśli powiesilibyśmy bowiem za zwykłe, cienkie ramiączka, ubranie mogłoby się zdeformować.

Nie zawsze jednak odzież wierzchnia posiada takie pogrubione ramiączka. W tym wypadku możemy zastosować inną metodę: - owijamy ramiączka ręcznikiem, - kładziemy ubranie na grubym kocu, na płaskiej powierzchni (stół, podłoga) i przez lniany materiał dotykamy (nie przeciągamy) gorącym żelazkiem, rozgrzanym do odpowiedniej temperatury, - jeśli lniana tkanina będzie już całkiem sucha, odstawiamy żelazko, a wysuszone miejsce szczotkujemy, - fragment po fragmencie suszymy w ten sposób całe ubranie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)