POLECAMY

Czy wiesz jak się ubrać mając figurę typu A?

Sylwetka typu A, nazywana inaczej gruszką, jest ma drobną górną cześć ciała, a rozbudowaną od pasa w dół. Główne mankamenty to zwykle szerokie biodra i masywne uda. Jak dobierać stroje do figury gruszki, by ukryć te niedoskonałości?
Czy wiesz jak się ubrać mając figurę typu A?

Ubrania dla Ciebie: strój powinien przyciągać uwagę do górnej części ciała, jednocześnie maskując mankamenty od pasa w dół. Dół musi być stonowany, gładki, możliwie wydłużający optycznie sylwetkę. Wybieraj więc ciemne barwy.

Noś bluzki z żabotami i kieszonkami odcinane pod biustem lub zaszewkami – biust wyda się wtedy większy. Niech w górnej części stroju pojawią się graficzne wzory, duże kwiaty, patki, efektowne guziki. Wkładaj koszule i bluzki w poziome paski – optycznie poszerzają tułów.

Zrezygnuj z marynarek kończących się w najszerszym punkcie bioder, by niepotrzebnie nie skupiać na nich uwagi. Żakiet powinien sięgać maksymalnie górnej linii bioder. Talię podkreśl paskiem.

Sukienki dla Ciebie – o podwyższonej talii lub plisowane pod linią bioder. Warto wybierać te z paskiem w talii.

Spódnice – rozkloszowane lub cięte z koła. W garderobie warto jest mieć także proste spódnice – zasłonią masywne uda i wyeksponują zgrabne łydki i wcięcie w talii.

Spodnie – nie mogą być opięte i zwężające się u dołu, dlatego rurki odpadają. Wybierz prosty fason, najlepiej z kantem, który optycznie wydłuża sylwetkę. Zrezygnuj z fasonów z wysoką talią. Znacznie lepsze są biodrówki, ale bez odstających kieszeni. Unikaj dużych kieszeni na pośladkach i zdobień. Materiał powinien być gładki, bez wzorów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)