POLECAMY

Czy wiesz jak dobrać żakiet do figury?

Dobrze dobrany żakiet zamaskuje mankamenty twojej sylwetki, a pokaże jej atuty. Sprawdź jaki fason żakietu powinnaś wybrać, jeśli posiadasz figurę gruszki, jabłka lub klepsydry.
Czy wiesz jak dobrać żakiet do figury?

Figura gruszki - najlepszy będzie długi żakiet, sięgający za pośladki, który zakryje pupę , wydłuży sylwetkę i zrównoważy proporcje miedzy szerokością ramion i bioder. Wybierz taki z wcięciem w talii, który kończyć się tuż nad biodrami. Dobrze włożyć pod to top w kontrastującym kolorze - dzięki temu górna partia ciała będzie wydawała się większa. Wybieraj te uszyte ze sztywnego materiału, opinające sylwetkę, unikaj luźnych żakietów z lejących materiałów. Dysproporcje miedzy górą a dołem może fajnie zatuszować marynarka w stylu oversize.

Figura jabłka – wybierz żakiet jednorzędowy, profilowany o kroju podkreślającym wcięcie w talii. Zapięcie na guziki powinno kończyć się tuż pod biustem - stworzy to wrażenie wyższej talii i wyszczupli tors zapięcie na guziki powinno kończyć się tuż pod biustem - stworzy to wrażenie wyższej talii i wyszczupli tors. Rękawy powinny być obcisłe i usztywnione, co stworzy wrażenie szczuplejszej góry. Żakiet powinien sięgać poniżej kości biodrowej. Dobry efekt daje rozpięcie dobrze dopasowanego żakietu. Bluzka pod spodem daje kontrastujący pionowy akcent, który wyszczupla optycznie tułów. Unikaj obszernych żakietów o kwadratowym kroju, kończących się na wysokości talii i z bufkami.

Figura klepsydry – wybieraj dopasowane jednorzędowe żakiety z klinem z tyłu, o długości tuż poniżej talii, zapinane na jeden lub dwa guziki odsłaniające spory fragment dekoltu. Śmiało możesz włożyć bolerko. Powinnaś unikać żakietów dwurzędowych oraz zapinanych wysoko na guziki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
A co z bardzo szczupłą sylwetką? Daleko mi do gruszki, jabłka lub klepsydry... Jaką marynarkę wybrać, aby podkreślić figurę, ale też niepotrzebnie jej nie wydłużać i nie wyszczuplać?