POLECAMY

Czy wiesz jak dobrać kolor ubrania do figury?

Odpowiednio dobierając kolory ubrań do figury i typu urody będziesz wyglądała o wiele korzystniej. Zobacz, jak łączyć kolory i jakich zestawień unikać, by uwydatnić atuty swojej urody i ukryć niedoskonałości.
Czy wiesz jak dobrać kolor ubrania do figury? fot. Czy.wieszjak.pl

Niebieski - zalecany dla osób tęższych i o cerze zniszczonej. Stwarza wrażenie czystości i świeżości. Podkreśla niebieskie oczy.

Zielony - w ubiorze zalecany dla śniadej cery, niekorzystny przy bladej skórze.

Czerwony - pasuje młodym. Mocniejsze i ciemniejsze odcienie dobre tylko przy świeżej barwie skóry.

Pomarańczowy - w ubiorze dla śniadej i opalonej skóry oraz ciemnych włosów.

Żółty - w ubiorze zalecany dla młodych, niedobry dla cery bladej.

Brązowy - w zestawieniach pasuje do wszystkich kolorów, dobry w uniwersalnych dodatkach do ubrania. Korzystny dla wszystkich typów sylwetek.

Czarny - w ubiorze działa wyszczuplająco i podkreśla poprzez kontrast barwę ciała. Pasuje szczególnie blondynkom i bardzo opalonym. Przy cerze nieświeżej i żółtawej nie powinien znajdować się w sąsiedztwie twarzy. Dobrze łączy się w zestawieniach z innymi kolorami ale je tłumi. Jest wyrazem powagi i elegancji.

Biały - w ubiorze daje wrażenie młodości i świeżości, szczególnie pasuje do ciemnych włosów. Nietwarzowy do bladej cery. Idealny w połączeniach ze wszystkimi kolorami, które jednocześnie rozjaśnia i uwypukla.

Szary i beż - to kolory neutralne, oddziaływujące proporcjonalnie do intensywności odcieni zależnych od ilości bieli, czerni i brązu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
A spoko czyli blade kobiety mają chodzić nago bo nie ma dla nich dobrego koloru.