POLECAMY

Czy wiesz jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki to z pozoru nieistotny element stroju, jednak za ich pomocą możemy optycznie zmienić kształt twarzy. Oto kilka cennych rad, jak dobierać kolczyki do kształtu twarzy.
Czy wiesz jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Twarz okrągła – zadaniem kolczyków w tym przypadku jest wyostrzenie rysów. Wybierz kolczyki długie z elementami pionowymi, a także te zawierające kwadraty lub trójkąty. Odradzam kolczyki w kształcie koła i kuli, ponieważ podkreślają uwydatniały okrągłe rysy twarzy. Nie skazane są tu wkrętki w postaci punkcików w uszach, ponieważ będą podkreślały zaokrąglone policzki. O ile to możliwe, wybieraj kolory zdecydowane oraz mieniące się, które będą odwracały uwagę od okrągłych policzków.

Twarz owalna – kolczyki powinny nadać twarzy bardziej wyrazistych rysów, dobieraj kolczyki w kształcie trójkątów albo kwadratów. Nawet najbardziej ekstrawaganckie wzory nie wyrządzą tutaj szkody. Jeśli jednak chciałabyś optycznie skrócić twarz, powinnaś wybierać krótkie kolczyki w kształcie kwadratów oraz kul. Przy owalnym kształcie twarzy nie są wskazane kolczyki długie, które sprawią, że wyda się ona jeszcze bardziej pociągła. Aby podkreślić kości policzkowe oraz sprawić, że łagodne rysy będą bardziej wyraziste, wybieraj proste, ale duże kryształki w kolczykach. Nie ma znaczenia, czy będą bardzo długie, czy tylko odrobinę wystające poza uszy - ważne, czy są odpowiednio kanciaste.

Twarz kwadratowa – kolczyki w tym przypadku mają wydłużyć twarz i wysubtelnić rysy. Wybierz kolczyki w kształcie kuli, owalne, okręgów i z rożnego rodzaju falistymi elementami. Do twarzy kwadratowej świetnie pasują długie kolczyki, które optycznie wydłużą twarz. Szczególnie korzystnie będziesz wyglądać w kolczykach w kształcie łezki.

Twarz trójkątna – celem kolczyków jest poszerzenie dolnej części twarzy oraz odciągnięcie uwagi od spiczastego podbródka. Korzystne dla trójkątnej twarzy będą kolczyki krótkie, szersze na górze i węższe u dołu. Mogą to być różnego rodzaju łezki i sopelki, kolczyki typu "żyrandole" oraz "miotełki". Zrezygnuj z długich kolczyków, bo optycznie wydłużają twarz.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)