POLECAMY

Czy wiesz jak chodzić na obcasach?

No i stało się. Skończył się czas trampek i wygodnych butów. Przyszedł wiek, kiedy musisz wskoczyć w szpilki. Jeżeli nigdy wcześniej nie chodziłaś w butach na obcasie z pewnością Cię to przeraża. Ale nie martw się! Są na to rady!

Nie od razu Kraków zbudowano. Zacznij od grubych i niewysokich obcasów. Gdy już to opanujesz, możesz spróbować trochę cieńszych i wyższych.

Wybierz odpowiednie buty. Klapki na szpilce to najgorszy możliwy wybór. Stopa nie ma odpowiedniej stabilizacji. Wybierz modne sandały na wysokim obcasie, ale za to z dużą ilością pasków wokół stopy. Te paseczki właśnie są zbawieniem dla osoby mającej problem ze szpilkami, bo utrzymują stopę we właściwym miejscu.

Praktyka czyni mistrza. Wiem że to banalne, ale za to prawdziwe. A więc ćwicz, ćwicz, ćwicz! Staraj się stawiać jedną stopę za drugą, tak jakbyś szła po cienkiej linii. Pamiętaj też o stawianiu drobnych kroczków.

Zapytaj kogoś zaufanego o opinię, na przykład mamę lub siostrę. One na pewno powiedzą Ci, czy już jesteś gotowa do biegania w szpilkach, czy też wyglądasz niepewnie.

Pamiętaj, aby ćwiczyć na różnej nawierzchni. Chodzenie po dywanie w domu to nie to samo co chodzenie po twardym asfalcie. Nie mówiąc już o polskich krzywych chodnikach.

Stosuj specjalne poduszeczki żelowe. Można je kupić w drogeriach i sklepach obuwniczych. Są bardzo proste w użyciu - wystarczy je przykleić w przedniej części buta. Nie otrzesz sobie stóp i zapewnisz dodatkową amortyzację.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)